Kniha Cobainovi žáci - obálka

Cobainovi žáci

Autor:

EAN: 9788025718964

Formát: 200 stran, vázaná
Rok vydání: 2017

Hardcover200
Argo

Doporučená cena: 198,- Kč

Objednávka: Knihu Cobainovi žáci můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub, Mobi, PDF.

Anotace:

Pokud jste si mysleli, že po pádu komunismu má už mládež život růžový a možnosti neomezené, tak to jste dost mimo. Bezejmenný hrdina Cobainových žáků nás provede od idylického dětství přes základku a učňák až do dospělosti. Jinak řečeno z pískoviště k nadšenému objevování světa, kdy je člověk Lennonem, ale taky trochu Kerouacem, přes temný opar chlastu, drog a vědomí, že nikdo to tu nepřežije, až po rezignované poznání, že ráčkující kluci dělají ve skladu. Příběh jako každý druhý. Co ale z Pechova románu dělá skvost, je přesně odposlouchaný jazyk, vytříbený cit pro dialog a smysl pro humor, byť většinou šibeniční. Pusťte si Nirvanu, zapalte si a otevřete knihu.

Recenze v médiích

Literární hrdina Kurt Cobain
RESPEKT, Jindřich Göth, 04.09.2017

(...) Se jménem frontmana Nirvany operuje i český spisovatel Miroslav Pech v románu Cobainovi žáci, ovšem nepoměrně zdařileji než jeho kanadská kolegyně. Nepodléhá žádnému sentimentu, slavný muzikant mu slouží jen jako symbol, nikoli coby sebeukájecí fetiš. Pech výstižně a působivě popisuje život v maloměstě, kde hlavní hrdina právě pod vlivem písniček Nirvany založí grungeovou kapelu. Autorův styl několikrát připomene Pelcův román ... a bude hůř. Pech navíc nepovažuje Nirvanu za pupek hudebního světa, v knížce jsou zmíněny i další grungeové kapely jako L7, Screaming Trees, Mudhoney nebo Alice in Chains. Nechybí nadhled, svérázný humor ani celkem originální nápady jako například pojmenování kamarádů hlavního bezejmenného hrdiny podle barev (červený, modrý a podobně). Suma sumárum, v téhle pomyslné "cobainovské" bitvě porazil náš Miroslav Pech zahraniční Lynn Crosbieovou na hlavu. Jestli si chcete připomenout dobu, kdy grunge lomcoval hitparádami a srdci rozjitřených teenagerů, sáhněte rozhodně po Cobainových žácích.

Pech, Miroslav: Cobainovi žáci
iLiteratura, Daniel Mukner, 31.05.2017

Svérázný smysl pro humor, suverénního vypravěče, sny o kariéře rockové hvězdy doprovázené množstvím drog i nevyhnutelné vystřízlivění nabízejí Cobainovi žáci.

Názory našich čtenářů

*
Slabý, slabý slabý. Zbytečně vyhozený peníze. ...
lalok, 09.10.2017

Slabý, slabý slabý. Zbytečně vyhozený peníze. Víceméně žádný děj, jen několik chvilkových "zápletek" typu - utekl jsem z domova, hulim, hulim, máma brečí - vrátil jsem se domu - všechno je v cajku. Vožrali jsme se, zhulili jsme se, nemám prachy, je mi blbě, nic neumim, jsem na nic... Nuda a nuda. A skoro na každým motivu se mi tak nějak zdálo, že už jsem to někde viděl... Po recenzi, co vyšla myslím na Idnesu, jsem se těšil, jak se vrátím do svého grungeového mládí, ale bylo to šlápnutí vedle. Snad jen ten, kdo se cítí jako naprosto zbytečný looser tam může najít nějakou duševní rezonanci. Překvapuje mě, že autora tolik zasáhla Nirvana, když se Cobain zatřelil v 94 , kdy bylo autorovi necelých 8 let. Každopádně alespoň na výběru kapel se shodneme.

*****
"Trainspotting z Jižních Čech..." (recenze Radia Wave, která ...
Daniel Kyncl, 03.04.2017

"Trainspotting z Jižních Čech..." (recenze Radia Wave, která mluví za vše)

*****
"Trainspotting z Jižních Čech..." (recenze Radia Wave, která ...
Daniel Kyncl, 03.04.2017

"Trainspotting z Jižních Čech..." (recenze Radia Wave, která mluví za vše)

3.73

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Cobainovi žáci?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek