Kniha Hovory s porodní bábou - obálka

Hovory s porodní bábou

Rozhovor Jany Doležalové s registrovanou porodní asistentkou Ivanou Königsmarkovou

Autor:

EAN: 9788025717967

Edice: Rodičovství
Formát: 168 stran, brožovaná
Rok vydání: 2016

Paperback168
Argo

Doporučená cena: 189,- Kč

Objednávka: Knihu Hovory s porodní bábou můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub, Mobi, PDF.

Anotace:

Kniha nabízí pohled na těhotenství a porod prostřednictvím rozhovoru se známou porodní asistentkou Ivanou Konigsmarkovou, která třicet let pomáhá přivést děti na svět.
Témata jsou řazena chronologicky od otěhotnění přes těhotenství k porodu a šestinedělí. Porodní asistentka hodnotí kontroverzní problémy dnešních těhotných - genetické testování, přístup medicínský kontra přírodní, epidurální anestezii, rozmáhající se počet porodů císařským řezem… Zamýšlí se nad úlohou porodních bab v životě ženy, mluví o zkušenostech z porodnictví v zahraničí, o pokusech prosadit u nás individuální péči o těhotné…

Názory našich čtenářů

****
Porodní bába
Terka M., 26.01.2017

Kniha rozhovorů s nejznámnější českou porodní asistentkou Ivanou Königsmarkovou. Překvapilo mě, jak malá část povídání byla věnovaná domácím porodům a vlastně mě to i dost potěšilo, jelikož tuhle věc jsem si v sobě už vyřešila. Ale právě proto se rozhovory hodí pro každou nastávající maminku, která ještě moc netuší, o čem to je, a tady se velmi jemnou a nenásilnou formou dozví spoustu zajímavých věcí od opravdu zkušené ženy ve svém oboru.
Na druhou stranu mi, jako už lehce zaběhlé čtenářce diskuzí a problematiky porodů a kojení, nepřinesla knížka žádné závratné nové vědomosti ani zajímavosti, a částečně svou roli sehrál i fakt, že rozhovory jsou přes 10 let staré (četla jsem druhé vydání z roku 2016, ale ty rozhovory prostě nejsou aktuální). Kdo problematiku trochu sleduje, nicmoc nového se asi nedozví, ale zase se může dozvědět něco ze života samotné porodní asistentky, například jsem netušila, že ona sama prošla při prvním těhotenství smutnou zkušeností ztráty miminka v nějakém osmém měsíci, kdy předčasně porodila a nebyla šance ho zachránit.
Knihu bych nejspíš doporučila spíš své mamce, tchyni, nebo známým, které o současné podobě porodnictví nicmoc nevědí, aby si mohly trochu utvořit názor. Žádné zásadní a jednostranné "prudké" názory však od Ivany nečekejte.

41

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Hovory s porodní bábou?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek