Kniha Suchý konce a jiné pocity - obálka

Suchý konce a jiné pocity

Autor:

EAN: 9788025721995

Formát: 168 stran, vázaná
Rok vydání: 2017

Hardcover168
Argo

Doporučená cena: 198,- Kč

Objednávka: Knihu Suchý konce a jiné pocity můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub, Mobi, PDF.

Anotace:

Lenka Sobotová v souboru povídek Suchý konce s pozoruhodným smyslem pro žánr a propracovaným stylem s jasnou autorskou perspektivou navazuje na svůj knižní debut. I protagonisté těchto povídek jsou vystavováni nečekaným zkouškám, které je nutí uvědomit si potřebu životního cíle. Jejich představy, sny, ideály a zkušenosti se srážejí s drsnou realitou; díky autorčinu smyslu pro ironii a absurditu však z běžných a banálních příhod a setkání vznikají pozoruhodně silná mikrodramata.

Recenze v médiích

Sobotová, Lenka: Suchý konce a jiné pocity
iLiteratura, Kamila Klímová, 20.12.2017

Autorka na příbězích hrdinů napříč generacemi ukazuje, že navzdory proměňující se podobě rodiny a partnerských vztahů je samota pro všechny stejně tísnivá. Díky vyvážené směsici karikatur a postav nahlížených vážně působí svět povídek Lenky Sobotové velmi uvěřitelně.

Obyčejná důstojnost
RESPEKT, Josef Chuchma, 13.11.2017

(...) Spisovatelka se v jednotlivých číslech typicky "povídkově" koncentruje na jednu situaci nebo na krátký výsek ze života, v nichž se zároveň zračí něco, co je přesahuje. Sobotová je realistka jak poetikou, tak náhledem na svět. Projevuje smysl pro tragikomiku, dokáže vystihnout ztrátu iluzí zejména u ženských postav. Se vkusem a citem vyjádří situace, při jejichž líčení hrozí sentiment i kýč (zejména v závěrečných dvou povídkách – Nad hrobem a Náhoda ve vesmíru). Námětové a věkové rozpětí má přitom široké: od dětí či studentky medicíny, která zažije prekérní situace v podnájmu u známého svého otce, přes ženy, jimž takzvaně ujel vlak, po devadesátníka, jenž o samotě a na samotě bilancuje v předvečer pohřbu své příbuzné. (...) Ostatně jestli bychom měli z toho do současnosti zasazeného desatera vydestilovat téma, pak je to soukromý, jen na sebe odkázaný zápas o "obyčejnou" důstojnost v každodennosti.

Názory našich čtenářů

*****
Když pominu nádhernou češtinu a hru se slovy, ...
Renata, 14.11.2017

Když pominu nádhernou češtinu a hru se slovy, která dělá každou povídku čtivou, nejvíce mne okouzlily emoce, pocity, drobnosti i zásadní životní okamžiky, které v povídkách autorka popisuje. Mnohé jsou zapomenutelné a zasunutelné, ale díky autorce si je vybavíte třeba znovu, třeba nějaké z dětství… nebo uvidíte svůj život očima někoho jiného. A něco si uvědomíte. Pestré povídky, široká plejáda radosti, směšnosti, naděje i konečnosti.

51

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Suchý konce a jiné pocity?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek