Kniha Střih - obálka

Střih

Autor:

Originální název: The Nix
Překlad: Johana Labanczová Horálková

EAN: 9788025726341

Formát: 556 stran, vázaná
Rok vydání: 2018

Hardcover556
Argo

Doporučená cena: 498,- Kč

Objednávka: Knihu Střih můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 20%.

Anotace:

Samuel Anderson je v krizi. Učí sice literaturu na univerzitě, ale dluží nakladateli román, za který už dostal zaplaceno, ale nenapsal z něj ani čárku, marní čas hraním počítačových her a nechal si uniknout životní lásku. K tomu všemu se ještě trápí prastarou křivdou: když mu bylo jedenáct, utekla jeho maminka od rodiny.
Nyní se však dlouho ztracená matka vrací z nečekaného směru – všechna média dokola propírají senzační zprávu: „Neznámá žena zaútočila na republikánského prezidentského kandidáta Packera kamením!
Kdo je to a proč to udělala?“ Když Samuel dostane vzápětí ultimátum, aby sepsal matčin životní příběh, a dostál tak smlouvě s nakladatelem, nezbývá mu než předložené podmínky přijmout.
Široce rozmáchlý román Nathana Hilla je emocionálním putováním jak po mapě Ameriky šedesátých let 20. století, tak po současném světě univerzit, konzumu, médií a popkultury.
Důvtipně vystavěné vyprávění sršící vtipem přivede nezralého hrdinu k dickensovsky šokujícímu odhalení – Střih je velký ambiciózní americký román a hluboký čtenářský zážitek v jednom.

Názory našich čtenářů

****
Této knize jsem se téměř rok vyhýbal z důvodu, že ...
Ichi, 15.08.2018

Této knize jsem se téměř rok vyhýbal z důvodu, že jde o opravdu pořádnou bichli. Když jsem ji u někoho viděl na Insragramu, tak jsem se optal na to, zda se líbila a často jsem dostal odpověď, že ji také ještě nečetli. Až nyní v létě jsem se rozhodl, že je ten správný čas. A rozhodně jsem toho nelitoval. Ač je kniha opravdu tlustá, tak se četla velmi dobře.
Většina děje knihy se odehrává mezi dvěma velkými demonstracemi. První je velká demonstrace v Chicagu v roce 1968 a druhá je známá Occupy Wall Street odehrávající se v New Yorku v roce 2011.

41

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Střih?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek