Kniha Fína - obálka

Fína

Autor:

EAN: 9788025725481

Formát: 300 stran, vázaná
Rok vydání: 2018

Hardcover300
Argo

Doporučená cena: 298,- Kč

Objednávka: Knihu Fína můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub, Mobi, PDF.

Anotace:

Třetí román výtvarnice Daniely Šafránkové ukazuje, jak zábavné, ale i frustrující můžou být kulturní rozdíly mezi Američany a Čechy, mezi světem Západu a Východu raných 90. let. A zároveň je napínavým detektivním pátráním po osudech ženy z deníkových záznamů popisujících život obyčejných lidí za dob protektorátu.
Američanka Lisa najde v pozůstalosti po svém otci několik dopisů psaných pro ni podivným jazykem, češtinou, fotku a parte neznámé ženy. A protože právě prochází rodinnou krizí, rozhodne se ji vyřešit tím, že odcestuje do Evropy a začne pátrat po svých kořenech. Cesta ji zavede až do Prahy, která je těsně po rozdělení Československa místem pořád ještě spjatým se socialistickou minulostí, pro Lisu nepochopitelným, skoro nepřátelským a plným podivných zvyklostí. Ale zároveň má neopakovatelnou atmosféru, která Lisinu nedůvěru postupně naleptává. Zjistí Lisa, jakým osudovým způsobem byla Fína, dívka z fotografie, spojena s jejím otcem? Proč o ní nikdy nemluvil? Nalezne v tomto mrazivém a podivném městě smysl života, který se jí na slunných plážích Kalifornie začíná vytrácet?

Američané v porevoluční Praze
Kdo je dávno mrtvá dívka z fotografie?
Temné tajemství z protektorátní Prahy

Názory našich čtenářů

*****
Mám ráda knížky Daniely Šafránkové a Fína mě ...
Jana, 06.10.2018

Mám ráda knížky Daniely Šafránkové a Fína mě nadchla. Líbil se mi ten kaleidoskop zajímavých postav, časových rovin a strhujících příběhů. Je to výjimečná kniha. Byl by to báječný film

*****
Knihu jsem přečetla za den a noc! Moc se mi ...
Nina K., 04.10.2018

Knihu jsem přečetla za den a noc! Moc se mi líbila. Souhlasím také s p. knihkupcem. Zvlášť pohled američanky na léta 90. Možná by bylo fajn napsat, jak my jsme se zase dívali na cizince, kteří k nám v 90. letech přišli pracovat ... ale o čemkoli bude další kniha, už teď se těším. Nina

*****
Ačkoliv v současné době mám čtenářskou krizi, Fina ...
Šafránek Svatopluk, 02.10.2018

Ačkoliv v současné době mám čtenářskou krizi, Fina ji překonala. Přečetl jsem ji jedním dechem. Nejenom, že vyvolala moje vzpomínky na počátek 90. let v americké komunitě v Praze, ale i mnou nezažitou atmosféru počátku německé okupace viděnou očima pubertálního děvčete. Jinak je to určitě autorčina nejlepší kniha jak po stránce jazykové, tak po stránce logiky zpracovaného tématu. Už se těším na další knihu. T.

*****
Ve Fíně sledujeme 2 dějové linie související se ...
Jitka, 01.10.2018

Ve Fíně sledujeme 2 dějové linie související se dvěma ženami. Se životem Fíny se seznamujeme prostřednictvím jejího deníku. Fína prožívá mládí a několik lásek v době protektorátu v Praze. Lisa, žena ve středních letech a matka dvou dospělých dětí, přijíždí ve 90. letech po rozpadu svého manželství do Prahy, kde se snaží rozluštit záhadu spojenou se životem jejího otce a právě Fíny. Po počátečním rozčarování se postupně začíná stavět na vlastní nohy a nachází radost ze života na místě, kde by to nečekala. K nalezení vlastní cesty jí pomáhá trpělivost, humor, a také šťastné náhody, jež můžou jít naproti těm, kteří hledají. S odstupem téměř 30 let, kritickým pohledem Američanky sledujeme život v porevolučních Čechách nejen Čechů, ale i početné komunity Američanů u nás. S velkým potěšením jsem si Fínu přečetla a zavzpomínala na dobu minulou z jiného úhlu, než je obvyklé. Děkuju autorce!!!

*****
Knihu jsem přečetla jedním dechem. Je čtivá, ...
Gregorini Alena, 26.09.2018

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Je čtivá, zajímavá, poučná. Souhlasím s předchozími recenzemi. Mohu ji vřele doporučit.

55

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Fína?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek