Kniha Zatím dobrý - obálka

Zatím dobrý

Autor:

Ilustrace: Jaromír 99

EAN: 9788025726839

Formát: 256 stran, vázaná
Rok vydání: 2018

Hardcover256

Kniha byla vydána ve spolupráci s nakladatelstvím Paseka.

Argo, Paseka

Doporučená cena: 498,- Kč

Objednávka: Knihu Zatím dobrý můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Anotace:

Je to největší příběh studené války. Pětice mladíků s pistolemi se postavila po zuby ozbrojené dvacetitisícové armádě východoněmecké Volkspolizei a prostřílela se do svobodného Západního Berlína. Příběh bratří Mašínů a jejich rodiny vyprávěl spisovatel Jan Novák v románu Zatím dobrý jako strhující, napínavý western, za který získal cenu Magnesia Litera pro nejlepší knihu roku. Teď se jeho scénáře chopil výtvarník Jaromír 99 a vytvořil dramatický a vizuálně působivý komiks ve svém osobitém, noirovém stylu.

Recenze v médiích

Novák, Jan; Jaromír 99: Zatím dobrý
iLiteratura, Pavel Mandys, 15.12.2018

Po výtečném zpracování osudů Emila Zátopka se autorská dvojice zaměřila na další výrazný příběh padesátých let – diverzní akce bratří Mašínů a jejich útěk přes východní Německo. První polovina komiksu však trochu drhne.

Příběh bratrů Mašínů podle Nováka - těžké téma, lehké čtení
Hospodářské noviny, Vladimír Karfík, 30.07.2004

(...) Jan Novák označuje knihu jako "pravdivý román", říká, že se "drží faktů, pokud to jde" a není důvodu mu nevěřit. Bohužel za fakta nejde, neklade si hlubší otázky, skutečnost je buď černá anebo bílá jako u dobrodružné četby. Analogie odvahy a nesporného jednání otce vojáka, jak je líčí v úvodu románu, jednoduše implikuje obdobu povahy a činnosti jeho synů bez hlubší psychologické a společenské motivace.

S pistolí proti všem
TÝDEN, Pavel Mandys, 26.07.2004

(...) Sváteční čtenář si bude pochvalovat, jak dobře se to čte, jak má kniha spád, že kapitoly jsou krátké, že se střídají napínavé pasáže s volnějšími, že vše je přehledné a jasné, uspořádané pěkně chronologicky. (...) Zároveň si však častěji čtoucí menšina vzpomene na předchozí tituly a uvědomí si, že se mnoho nového nedozvěděla (nejvíce tam, kde autor sleduje osudy "vedlejších postav"), jen to staré je vyprávěno o něco poutavěji a podrobněji, na mnohem více stranách.

Mašínové v černobílém zajetí
LIDOVÉ NOVINY, Petr Zídek, 24.07.2004

(...) Je zřejmé, že na rozdíl od autorů starších prací o bratrech Mašínových zvládá Jan Novák dobře literární řemeslo - přes svou objemnost kniha nenudí. Podstatnou otázkou ovšem je, zda může Novákův "rodinný mýtus" nějak posunout veřejnou debatu o Mašínech. Přestože autor říká, že předkládá jen fakta a úsudek že si má každý udělat sám, jeho text není nestranný.

Novák, Jan: Zatím dobrý
iLiteratura, Marta Ljubková, 06.07.2004

Zřejmě žádný příběh z moderních českých dějin nevyvolává tolik protikladných soudů jako „případ“ bratrů Mašínových. Jaké stanovisko zaujmout k tomu, co se tehdy stalo? A jsme vůbec s to pochopit, co všechno aktéři tohoto příběhu prožívali?“ ptá se text na záložce posledního románu emigranta Jana Nováka, jenž se rozhodl románovou formou zpracovat osudy bratrů Cyrila a Josefa.

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Zatím dobrý?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek