Kniha Tenkrát, když navigovaly hvězdy. Sentimentální cesta po Středomoří. - obálka

Tenkrát, když navigovaly hvězdy. Sentimentální cesta po Středomoří.

Autor:

Originální název: Quando guidavano le stelle. Viaggio sentimentale nel Mediterraneo.
Překlad: Helena Lergetporer

EAN: 9788025724477

Formát: 196 stran, brožovaná
Rok vydání: 2018

Paperback196
Argo

Doporučená cena: 258,- Kč

Objednávka: Knihu Tenkrát, když navigovaly hvězdy. Sentimentální cesta po Středomoří. můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub, Mobi, PDF.

Anotace:

Kniha italského historika Alessandra Vanoliho snad na první pohled vypadá jako sentimentální cesta po Středomoří, ve skutečnosti se však jedná o věcné a zasvěcené vyprávění. Ve čtyřech kapitolách – plavbách čtenář s autorem vypluje z Egejského moře za dob Odyssea a dorazí k římským břehům Ostie, poplaví se z Konstantinopole do Andalusie, z Dubrovníku na Kypr a nakonec z egyptské Alexandrie dopluje do Ravenny. Od jednoho přístavu k druhému, bod po bodu, se ocitne v odlišných časech: v Athénách v době klasického starověku, v 5. století před naším letopočtem, v Kartágu v předvečer třetí punské války, ve Valencii za dob Cida Campeadora, ve středověkých italských městech, Janově, Benátkách či Anconě, poté v Konstantinopoli v době posledního obležení Turky, a konečně v Neapoli na počátku 20. století. Každý přístav ve Středomoří má svůj vlastní příběh, někdy vyvolá vzpomínku na velkou dějinnou událost, jindy připomene osud již dávno zapomenutých postav, ale dotýká se i příběhu nás všech a onoho moře, které nepřestává vzbuzovat naději.

Názory našich čtenářů

****
Chcete poznat středomořský svět ještě předtím, než ...
Akirek, 13.09.2018

Chcete poznat středomořský svět ještě předtím, než se začal ztrácet pod nápory turistů? Jak fungoval bez hotelů a luxusních jachet? Proč vlastně ztratil svoje původní kouzlo? Proč už není takový, jaký býval? A ztratil to kouzlo doopravdy? V tom případě je pro Vás tato kniha. Zavede Vás v toku času od Sókrata po dvacáté století a budete vědět, v čem byl (a tak trochu ještě stále je) tento prostor tak výjimečný. Italský historik Alessandro Vanoli nás provádí zásadními momenty středomořské historie a zároveň nás seznamuje se současnými (nebo nedávno minulými) pohledy na důležitá střediska Středomoří, v němž převládá osobní zážitek. Je to sentimentální cesta (jak zní původní podtitul knihy), ale dokáže (alespoň v mém případě tomu tak bylo) vyvolat intenzivnější zájem o svět dávného římského Mare Nostrum.

41

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Tenkrát, když navigovaly hvězdy. Sentimentální cesta po Středomoří.?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek