Kniha Hra se skleněnými perlami - obálka

Hra se skleněnými perlami

9. svazek díla

Autor:

Originální název: Das Glasperlenspiel
Překlad: Vratislav Slezák

EAN: 9788072034031

Edice: Souborné dílo Hermanna Hesseho
Formát: 444 stran, vázaná
Rok vydání: 2002

Hardcover444
Argo

Doporučená cena: 389,- Kč

Objednávka: Knihu Hra se skleněnými perlami můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Poslední a nejrozsáhlejší román H. Hesseho se stal epilogem a vyvrcholením celého jeho díla. Vyšel v době druhé světové války a „navzdory odporně se šklebící skutečnosti“ se zabývá Hesseho stálým tématem: problémem duchovního života v moderní době. Román líčí utopický budoucí svět, v němž se kulturní elita uzavře do vzdělanecké provincie a pěstuje vědění i kulturu jako hru. Tato hra však postrádá kontakty se skutečným životem, bez nichž ztrácí smysl a bez nichž nemůže existovat ani pravá duchovnost.

Názory našich čtenářů

Kniha meho srdce
overdrive [croctua@seznam], Olomouc, 03.09.2003

Hesse je naprosto unikatni spisovate, s velikym pozorovatelskym citem a znalostnim prehledem. Pritomvsak dokaze psat jaksi civilne a kazdodenne nezne. Hra se sklenenymi perlami popisuje pacifistickou tajnou universitu rozumu a realizace. Misto, kde kazdy nadany clovek najde svoje misto k vyzkumu i kdyby se jednalo o temata zcela nepodastatna. Nejdulezitejsi na teto 'universite' je ale to, ze se zde hraje hra, hra ktera umozni sdelit jakekakoli fakta v souvstaznosti k faktum jinym. Vytvareji se vazby na vsech rovinach. Hra umoznujici komunikaci podobne jako hypertext. Dokononalej vypracovana a propojena myslenka vyhrava v soutezi, jenz se kona jednou za rok a je vyvrcholenim mistrovske prace. Myslim, ze Hesse zde popsal ideal komunikace a stejne tak dokonaly trip.

01

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Hra se skleněnými perlami?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek