Kniha Ohrady pro zvířata - obálka

Ohrady pro zvířata

Autor:

Překlad: Jiří Popel

EAN: 9788072031924

Edice: AAA - Edice angloamerických autorů
Formát: 172 stran, vázaná
Rok vydání: 1999

Hardcover172
Argo

Doporučená cena: 179,- Kč

Objednávka: Knihu Ohrady pro zvířata můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Anotace:

Nerozlučná dvojka Tam a Richie, mladí Skotové, pracují pro firmu, jež staví ohrady pro dobytek. Podnik řídí podezřele ambiciozní a tvrdý Donald, jehož krédem je co největší efektivita práce. Krédem Tama a Richieho jsou "děvky, pivko a ročes", a z toho především ta hospoda, kam musí oba po práci zajít, i kdyby venku trakaře padaly. Firma dostane zakázku z Anglie, kam si však Donald netroufá poslat Tama a Richieho samotné a přidělí jim nového předáka (románového vypravěče). Cesta, pobyt a práce se neobejdou bez všemožných problémů, z nichž ale žádný není nikdy tak velký, aby trojici zabránil ve večerní návštěvě hospody. Pivo je jejich jedinou pohonnou hmotou. Klíčové je pak jejich setkání s řeznickou firmou bří Hallové, která potřebuje spousty ohrad pro "zvířata". Kouzelná prvotina londýnského řidiče autobusu byla vloni hned po svém vydání navržena na Knižní cenu.

Recenze v médiích

Magnus Mills předkládá čtenáři humor i absurditu
LIDOVÉ NOVINY, Eva Nekolová, 10.04.1999

(...) Aniž by se měnil lakonický způsob, kterým vypravěč líčí opakující se pracovní dny i noční tahy, jeho vyprávěním postupně pronikají náznaky absurdna, tajemna a hororového humoru. (...) Nesmyslnost, absurdita, tajemnost, napětí, rozklad- to vše vytváří z ohrady pro zvířata mohutný kafkovský kolos, ze kterého není úniku.

Názory našich čtenářů

*****
Dokonalost
Husar Petr, 23.10.2014

Za posledních 20 let jsem nečetl snad podobně silný a důležitý román. Množství rovin, které vyprávění nabízí, je téměř nekonečné. Mrazivá i směšná absurdita skrývá více, než čtenář umí domyslet.

Ohrady
MS, , 25.04.2011

Musím říct že mě mrzí že to ho pan Mills nenapsal více. Nevím zdali bych to přirovnávala přímo ke Kafkovi - přece jen ta atmosféra není od počátku vytvořena vnějšími pocity. Vlastně se neustále koukáme zvenčí na to co se jim děje. Nic zajímavého, nic zvláštního. Jen atmosféra houstne a člověk rozvine své myšlenky. Co se vlastně stalo vůbec neví. Kniha mě nutila přemýšlet ještě pár týdnů po přečtení.

2.52

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Ohrady pro zvířata?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek