Kniha Modlitba za Owena Meanyho - obálka

Modlitba za Owena Meanyho

Autor:

Originální název: A prayer for Owen Meany
Překlad: Zuzana Mayerová

EAN: 9788072031191

Edice: AAA - Edice angloamerických autorů
Formát: 622 stran, vázaná
Rok vydání: 1999

Hardcover622
Argo

Doporučená cena: 348,- Kč

Objednávka: Knihu Modlitba za Owena Meanyho můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub a Mobi.

Anotace:

Vydání v pořadí sedmého románu amerického spisovatele Johna Irvinga, autora světově proslulého bestselleru Svět podle Garpa, vypráví příběh prazvláštně nadaného chlapce Owena Meanyho, posmívaného mezi svými vrstevníky, ze kterého se však posléze stává mladík nebývalé autority, prorok, jenž prožívá absurdní novodobou paralelu s životem Ježíše Krista.

Názory našich čtenářů

*****
Lidská
Matiášová Iva, 30.11.2013

Owen, Garp, Homer.. všichni Irvingovi hrdinové v sobě mají tolik obyčejné lidskosti a syrovosti a zárověň něco, co je nad nás ostatní povznáší. Owen je jedna z nejzajímavějších postav, kterou jsem kdy v knize potkala. Musíte ho mít rádi. A skoro celou knihu se za něj opravdu modlíte.

Výborná.
27.12.2010

Četla jsem téměř všechny Irvingovy knihy, které vyšly v češtině. Tuto považuji za jednu z nejlepších, vedle Svět podle Garpa, Pravidla moštárny a Rok vdovy. Je tam vše, co v jiných jeho knihách: humor, něha, tajemství, melancholie, smrt, víra, téma vykoupení, oběti, sex, politika, náboženství atd. ... ale to vše ještě nějak z laskavějšího a čistějšího úhlu pohledu dětí a pak dospívajících, posléze mladých lidí, kteří ještě tak úplně nezabředli do cynismu pohledu dospělých a světaznalých. ...

zážitek....
Blanka, Tábor, 22.02.2010

Teď o víkendu jsem Modlitbu dočetla. Podepisuji všechno, co napsali diskutující přede mnou. Po přečtení jsem se ještě vrátila k pasáži, která se zpočátku nezdála tak stěžčjní pro děj - vánoční představení a datum na náhrobku -,abych si to vychutnala tak, jak to autor chtěl asi sdělit. Tuto knihu číst byl pro mě opravdu zážitek !!!

Gives me the SHIVERS!
Honza, , 18.05.2008

Tahle geniální knížka se mi dostala do rukou celkem náhodou - potřeba zlepšit si angličtinu mě donutila zajít do anglického knihkupectví a vybrat si knihu alespoň od trochu známého autora. Má volba padla právě na Prayer for Owen Meany, ani ve snu mě však nenapadlo, jaký dojem na mě zanechá..Geniální hloubka příhěhu, uvěřitelnost a propracovanost postav a síla s jakým kniha spěje k tragickému konci mě naprosto dostaly...Owen Meany je pro mě naprosto úžasným dílem, ke kterému se určitě ještě dlouho budu vracet...

Výborná!
Terezka, , 23.09.2007

Opravdu ve Vás zanechá silný a dlouhodobý zážitek. Všechny knihy J. Irvinga jsem si koupila, jelikož se k nim hodlám vracet. Pravda, pět hvězdiček je málo.

15

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Modlitba za Owena Meanyho?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek