Kniha Vyznání ospravedlněného hříšníka - obálka

Vyznání ospravedlněného hříšníka

Autor:

Originální název: The Confessions of a Justified Sinner
Překlad: Tomáš Míka
Ilustrace: Saša Švolíková

EAN: 9788072030859

Formát: 214 stran, vázaná
Rok vydání: 1999

Hardcover214
Argo

Doporučená cena: 279,- Kč

Objednávka: Knihu Vyznání ospravedlněného hříšníka můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Anotace:

Jediná kniha skotského autora z počátku minulého století, přítele sira Waltera Scotta a obyčejného pastevce. Kniha sestává z dvojího zpracování téhož příběhu vyprávěného jednou "vševědoucím" vypravěčem, podruhé pak hlavním hrdinou příběhu ve formě jeho soukromého deníku. Východiskem knihy je existence náboženských sekt kalvínského vyznání, jejichž příslušníci věřili v Boží předurčení člověka ke spáse či záhubě, které člověk nemůže svým životem v žádném případě změnit. Autor v knize ironizuje a dovádí do absurdity víru těchto sekt a spojuje živé realistické líčení postav a krajiny s groteskními, fantastickými obrazy. Knihu je možné číst jako prazvláštní detektivní příběh i jako ironizující studii extrémního, vysoce netolerantního a agresivního typu křesťanství, které doslova zaměnilo Boha za ďábla.

Recenze v médiích

Pastýřovo potýkání s ďáblem
RESPEKT, Petr Dudek, 06.09.1999

(...) Vyznání ospravedlněného hříšníka je z hlediska kompoziční techniky rafinovaná hříčka. Hogg užil už v první polovině minulého století postup, který si teprve o století později oblíbili někteří modernisté -- a po nich snad ještě více spisovatelé postmoderní. Stojí na jednoduchém principu: čtenáři se předkládá tentýž příběh nadvakrát, přičemž druhou verzi odlišuje od první nikoli obsah, ale rafinovaně pozměněný úhel pohledu.

Poutníkova cesta do pekel podle Hogga
LIDOVÉ NOVINY, Jan Jandourek, 24.06.1999

(...) Hogg hraje se čtenářem hru bez jasného konce. Čteme pamflet proti protestantskému náboženskému sektářství psaný z pozice rozumného křesťanství, psychologický popis rozkladu lidské osobnosti, nebo duchovní román o působení ďábla? Poslední volba zůstává na čtenáři.

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Vyznání ospravedlněného hříšníka?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek