Kniha Příběhy jedné noci - obálka

Příběhy jedné noci

Autor:

Originální název: Fortaelinger om natten
Překlad: Robert Novotný

EAN: 9788072030392

Edice: Současná světová próza
Formát: 254 stran, vázaná
Rok vydání: 1999

Hardcover254
Argo

Doporučená cena: 239,- Kč

Objednávka: Knihu Příběhy jedné noci můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Všechny příběhy knihy se odehrávají v noci 19. března 1929 na nejrůznějších místech světa - v Dánsku, ve východní Africe a v Paříži. Povídky lze označit jako fantastické dobrodružné milostné příběhy s existenciálním podtextem. Hoegův styl okouzluje čtenáře svým magickým realismem a dráždí svou dvojakostí a napětím mezi až extatickým způsobem vyprávění a vznosným a vzletným poetickým jazykem na straně jedné a neustále přítomnou sžíravou ironií a krutým černým humorem na straně druhé. P. Hoeg získal uznání a proslavil se na celém světě svou třetí knihou, vynikajícím románem a bestselerem Cit slečny Smilly pro sníh (1992, č. Argo, 1997), podle mnohých jsou ale jeho doposud nejlepším dílem právě Příběhy jedné noci.

 

Ohlasy a odkazy:

P. Hoeg: Příběhy jedné noci - recenze, Ladislav Nagy, iLiteratura.cz, 17. 5. 2003

 

Názory našich čtenářů

*****
Poetika
Ava, 09.08.2014

Na knize mne neuchvátily ani tak příběhy, ale skvostný jazyk, kterým je kniha napsaná. Kdo se umí kochat magií slov, tomu lze knihu jen doporučit.

Marná snaha aneb Jasně že znám i horší věci
genova@atlas.cz, Praha, 04.08.2003

Uchvácení knížkou, kterou čtete. Hltáte každou větu a cítíte, že každá má v knize své místo, že právě bez ní by to nebylo ono. Pocit, že celá knížka je naprosto skvělá, stále objevujete něco nového, vztahy, souvislosti, které by se mohly týkat právě vás. Žádná slabší místa, která by člověk musel přetrpět, aby byl odměněn tímhle vším. A právě taková tahle knížka není. Celou dobu jsem bojovala s nudou (ano, přímo s nudou) a nutila se číst dál s očekáváním, že 'to' třeba přijde. Občas se objevilo pár takových záblesků, nečekané chování postav, situace, kdy se nižší lidské pudy dostávají napovrch a děsí ty, co nic netuší. Jenže tyhle momenty jsou proložený strašně dlouhými, nudnými pasážemi. Přišlo mi to hrozně těžkopádný. Rádoby plný symbolů, mnohoznačnosti, ale výsledkem je ubíjející rozplizlost. Ta lepší místa mi trochu připomínala Iana McEwana, takovou tu syrovost, samozřejmost, se kterou popisuje drobný lidský zvrácenosti. Ale McEwan je fakt jiná třída. Pár věcí si z téhle knížky taky vezmu, to ano, ale celkově nic moc.

2.52

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Příběhy jedné noci?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek