Kniha Příběh umění - obálka

Příběh umění

Autor:

Originální název: The Story of Art
Překlad: Miroslava Tůmová

EAN: 9788072031436

Formát: 684 stran, vázaná
Rok vydání: 2006

Hardcover684
Argo

Doporučená cena: 1498,- Kč

Objednávka: Knihu Příběh umění můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Kniha světoznámého historika umění umožňuje základní orientaci ve zvláštní a fascinující oblasti lidské činnosti, jakou je právě umění. Na 684 stranách doplněných černobílými i barevnými reprodukcemi a vyklápěcími přílohami se pokouší srozumitelným způsobem utřídit nepřeberné bohatství jmen, období a slohů.

Názory našich čtenářů

Doporučuji
, 22.02.2010

Knihu jsem dostal před několika lety, kdy jsem začal studovat VŠ. I dnes, již po škole, je pro mne užitečným zdrojem informací o tom, jak se vyvíjelo umění a ve výsledku celá společnost. Cena je sice vysoká, ovšem já jsem přesvědčený, že se její nákup vyplatí - kniha vděčně poslouží více generacím.

pro laiky ideální
Milan Kundera, praha, 31.01.2008

Kniha je předně sestavena pro širokou veřejnost, což není na škodu. Ve své knize pan Gombrich popisuje uměleckou tvorbu jednotlivých epoch, dokonce se snaží o jakési srovnání (západ vs. byzanc v kapitolách o středověkém umění, egypt vs. řecko apod.). Jeho kniha mi přijde přínosná z toho důvodu, že učí nezainteresované osoby srovnávat a uvědomovat si souvislosti děl jednotlivých století. Z faktografického hlediska nám kniha nic neřekne. Pro ten účel však napsána nebyla. Velké mínus má ode mne překladatelka knihy. Její takřka

Skvelee
netik, Morava, 24.03.2007

Prave jsem knihu docetla, a jak jsem nevedela o umeni ani tuk, tak ted mam prehled, o jakem se mi ani nesnilo :o) Dekuji dekuji dekuji za tak skvelou knizku a kazdemu ji jen a jen doporucuji :o)

Mohu jen pochválit
skoda.female@seznam.cz, Praha, 30.11.2005

Nezbývá než přidat se k předcházejícím. Kniha je opravdu výborně vystavěná, chytře střídá popularizující části s naučnými, poskytne tak mnoho srozumitelných informací úplnému laikovi, má co dát i člověku už vzdělanému v dějinách umění. Cena je problematická, ovšem odpovídá kvalitě. A pak - existují Vánoce či jiné příležitosti. U mě byla odměnou za maturitu za 4 :)

pribeh umeni gombrich
Slovensko, Kosice, 05.01.2005

tuto knihu nam doporucil nas profesor, ktory prednasa na univerzite tretieho veku velmi by som si ju rada precitala, ale bohuzial je velmi draha kedze moj dochodok je iba 5 3oo sk

05

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Příběh umění?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek