Kniha Cit slečny Smilly pro sníh - obálka

Cit slečny Smilly pro sníh

Autor:

Originální název: Froken Smillas Fornemmelse For Sne
Překlad: Robert Novotný

Formát: 374 stran, vázaná
Rok vydání: 1997

Hardcover374
Argo

Doporučená cena: 198,- Kč

Anotace:

Román dánského autora, jehož základní osnovou jsou tajemné okolnosti smrti malého kamaráda hlavní hrdinky, grónského chlapce Izaiáše. Odhalování záhady vede přes tajné archivy pochybných společností a patologických ústavů, přes kodaňské podsvětí na loď, která odplouvá s tajemným posláním k ostrůvku u západního pobřeží Grónska.

Názory našich čtenářů

Magická
06.11.2002

Tato zcela nenápadná kniha ležela před několika lety na pultech knihkupectví téměř bez povšimnutí. Mne zaujal název a to, co jsem si přečetla na záložce. Hillary Clintonová prý byla touto knihou nadšena. Řekla jsem si, že to zkusím. Čtu ji teď potřetí, potřetí mám husí kůži. Je zvláštní, zajímavá, čtivá, magická, skvěle je zde uplatněn génius loci. Přečtěte si ji, stojí za to. Škoda, že právě teď není na skladě.

*****
Cit Slečny Smilly... ÚCHVATNÁ KNIHA!
tomik_b@seznam.cz, Praha, 03.10.2001

Myslím, že komentář KOSMASU (bez urážky) absolutně nevystihuje čím je kniha Cit Slečny Smilly Pro Sníh. Tato kniha od Petera Hoega patří podle mne jistě k nejúžasnějším knihám snad tohoto století vůbec. Styl jakým Hoeg celý příběh vypráví je opravdu originální a strhující a kniha patří mezi ty, které se čtou jedním dechem, a které vás absolutně vtáhnou do děje. Nejsem sice žádný literární kritik, ale to co tu píšu vychází zaprvé z toho, že už jsem přeci jenom nějakou tu řádku přečetl a pak také z reakcí všech lidí kolem mne, kteří tuto knihu četli. Mohu Vám tuto knihu opravdu doporučit, jestli máte chuť na se na pár dní nechat vtáhnout do zajímavého děje vytvářeného hlavně ojedinělým a výborným popisem psychologie jednotlivých postav z pohledu hlavní hrdinky... Ano to je jeden ze základních zajímavých aspektů této knihy, že ač autor je muž píše celou knihu pohledem výjimečné ženy, tak že skoro neuvěříte, že Peter Hoeg by mohl být skutečně muž. Na závěr bych chtěl dodat, že pro mne nebyla tato kniha jen zajímavým spestřením několika dnů, ale že jsem si z její četby odnesl i několik trvalých životních postřehů. Ať se vám také líbí!

2.52

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Cit slečny Smilly pro sníh?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek