Kniha Sociologie - obálka

Sociologie

Autor:

Originální název: Sociology
Překlad: Jan Jařab

EAN: 9788072031245

Formát: 596 stran, vázaná
Rok vydání: 2000

Hardcover596
Argo

Doporučená cena: 549,- Kč

Objednávka: Knihu Sociologie můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 5%.

Anotace:

A. Giddens je profesorem sociologie na univerzitě v Cambridge. Jeho Sociologie je po dlouhé roky nejuznávanější učebnicí ve svém oboru. Věhlas ve světě získala, mimo nesporné odborné kvality, také díky tomu, že je psána srozumitelně a záživně. Překlad nejnovějšího přepracovaného vydání z roku 1997.

Recenze v médiích

Konečně pořádná učebnice sociologie
MF DNES, Jan Jandourek, 17.04.2000

Země, jejíž první dva prezidenti byli sociologové, se na přelomu tisíciletí konečně dočkala velké učebnice sociologie, stejnojmenné knihy od Anthonyho Giddense.(...)K čemu je sociologie dobrá, není rozhodně pouze řečnickou otázkou. Podle Giddense tento obor umožňuje svět nahlížet z různých perspektiv.(...)Giddensova učebnice je psána v "anglosaském stylu" - text není přetížen teorií a každé téma je rozvedeno na praktických příkladech. Mapy a tabulky tu najdeme vedle kreslených vtipů.

Názory našich čtenářů

****
Danny_Cole@seznam.cz, Neratovice, 21.03.2008

Jednoduše napsané dílko nepostradající jistou vnitřní hloubku. Nicméně pro osoby , které se sociologii a humatním vědám věnují na hlubší než laické úrovni bude ta spousta stránek připadat zbytečná. Baumanova nebo Kellerova učebnice se sice nevyznačuje popularně naučným přístupem ale to více je jejich učebnice hodnotnější. Giddense doporučuji pouze jako slušně napsaný úvod do sociologie pro začínající studenty/laiky.

*****
Nemám žádnou výtku
zaneta.velinska@centrum.cz, , 24.01.2007

Také souhlasím se všemi chválami na tuto knihu, protože ani nesouhlasit nejde. Opravdu je kniha srozumitelně napsaná a otevírá tak mnoho šancí pro studenty, ale i laiky. Já jako student sociologie jsem si ji opravdu oblíbila a musí mít místo v mé knihovně.

Giddensova sociologie
Veronika, student, Brno, 07.04.2004

Giddensova sociologie je velmi lidsky podaný úvod do mnoha problematik, se kterými se dnešní sociologie setkává. Mnoho studentů bude v průběhu svého studia na Giddensovo dílo odkazováno. Ve srovnání s dílem Baumana nebo Kellera se tato literatura jeví jako velmi čtivá, podepřená mnoha praktickými případy, obrázky a ilustracemi.

Sociologie pro
dudlmys@seznam.cz, Trutnov, 11.06.2003

Plně souhlasím s panem Jandourkem.Jako laik jsem zkoušela přečíst i jiná díla o sociologii,většinou jsem ovšem skončila hned po několika stranách,kde na mne autor 'chrlil' jeden odborný termín za druhým,až už jsem nebyla schopna dál vnímat text před sebou.A především jsem bohužel neměla nejmenší tušení,o čem to vlastně čtu.Do knihy pana Giddense jsem se však začetla od první stránky a co je nejlepší,vím,o čem píše.Jedinečným stylem vykládá problematiku sociologie jak teoretické,tak i praktické.Děkuji pane Giddensi.

2.24

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Sociologie?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek