Kniha Tantra - obálka

Tantra

Kult ženského principu aneb jiný pohled na život a sex

Autor:

Originální název: Tantra, de cult de la Féminité
Překlad: Jiří Vízner

EAN: 9788085794403

Formát: 494 stran, vázaná
Rok vydání: 1995

Hardcover494
Argo

Doporučená cena: 349,- Kč

Objednávka: Knihu Tantra můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Kniha belgického propagátora jógy přibližuje tantrické učení, které vyznává kult ženského principu a nabízí jiný pohled na sex.

Tantrismus zdůrazňuje, že v absolutně nerozlišeném bytí se nejdříve probouzí vědomá energie, která je také Matkou světa. Tato nejvyšší Šakti se stává tvořivou kosmickou vibrací. Nerozlišená vibrace se upevňuje a dosahuje projevu, jenž se nazývá parabindu, nejvyšší zárodek. Když se tato univerzální vibrace stala vědomou, vytváří nekonečnou rozmanitost forem. V tomto jedinci je nejvyšší životní energie. Od počátečního vědomí vznikají všechny předměty a bytosti tohoto vesmíru. V tantrickém myšlení stejně jako v indickém obecně mají všechny předměty a bytosti stejný původ, liší se pouze stupněm soudržnosti, hutnosti a uspořádáním. Daná ideová soustava představuje životní praxi a návody k proniknutí k oněm silám utajeným v našem nitru.

Názory našich čtenářů

excelentní titul
Petr Juříček, Frýdek-Místek, 20.05.2010

Nyní čtu tento titul,j sem vášnivý čtenář Oshových titulů jeho smýšlení, které praktikuji i ve svém životě včetně meditací. Tato kniha s tím hodně souvisí a je opravdu skvostná hodně mi osvětlila Indický kastovní systé, který je zastaralý zkostnatělý a zcela nechutný. Vřelel doporučuji všem co se upínají tímto duchovním směrem života.

*****
number one
dannaniela, Slovensko, Prievidza., 21.01.2008

Jedna fantastická kniha, kultovka v mojom hodnotení. Prináša pohľad na históriu, zmysel a návod k ceste do raja. Úžasne mi pomohla k viere vo vlastnú intuíciu a utvrdila ma v 'správnosti' svojho konania. ĎAKUJEM.

Jiný pohled
jezibaba@email.cz, Praha, 12.09.2007

Souhlasím s předchozím, jen bych dodala, že v knize se člověk dozví i dost o Indnii a jiných velice zajímavých tématech, které do knihy patří, ale nikdo by je nečekal. Rozhodně to není jen stupidní kniha o sexu, polohách a technikách, jako jedna stejnojmenná, kterou jsem bohužel četla. Mohu jen doporučit.

Zásadní kniha, pokud se zajímáte o tantru
28.11.2003

Styl A.Lysbetha je ctivy, dost popularizovany pro zapadniho cloveka, ale presto autenticky, bez marketingovych trhaku alá 'jak ovladnout mysticky kobri dech za 20dnu :)'. Obsahuje kapitoly o historii, filosofii i prakticka cviceni, zaroven pronika do hloubky a popisuje uskali a zacatecnicke chyby. Rozhodne doporucuji!

1.24

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Tantra?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek