Kniha Tso - obálka

Tso

Autor:

Originální název: Watt
Překlad: Tomáš Míka

EAN: 9788072034567

Edice: Kořeny
Formát: 248 stran, vázaná
Rok vydání: 2002

Hardcover248
Argo

Doporučená cena: 249,- Kč

Objednávka: Knihu Tso můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Poslední zcela zásadní dílo Samuela Becketta, které se dosud neobjevilo v českém překladu. Tso je druhý Beckettův román (po Murphym), který byl napsán na konci války, ale vyšel v angličtině poprvé v Paříži roku 1953. Podobně jako Murphy je mnohavrstevným portrétem člověka, který sám je ztělesněním mnoha myšlenek a názorů, vyjadřujícím svébytnou filozofii o lidských možnostech v moderní době, ale zároveň je naprosto skvělým dílem humoristickým. Tso patří k Beckettovým nejčtivějším a nejopěvovanějším románům.

Recenze v médiích

K přečtení
LIDOVÉ NOVINY, grm, 22.02.2003

(...) Každá otázka položená postavou či sugerovaná čtenáři textem zůstává takto nezodpovězena viset v absurdním vzduchoprázdnu, žádná načatá epizoda se nedočká své pointy. A tak se text pohybuje v napětí mezi dvěma póly danými již jmény hlavních postav, pana Tso a pana Nitze, evokujícími minimalistický dialog "Tso?" "Nitz." Důvtipný překlad Tomáše Míky umožnil zachovat nejen slovní hříčku těchto jmen, ale i jiná místa textu prostoupená typicky beckettovským absurdním humorem plynoucím z pocitu dezorientace a zoufalství.

Názory našich čtenářů

Absurdní, originální, beskettovské...
Radek, Praha, 28.06.2005

Tady záleží na čtenáři. Jedná se o jedinečné dílo, které vás buď zaujme, nebo ho ani nedočtete a s opovržením nad ním prohodíte možná i nějaká ta spostá slova. Svým způsobem originální styl, jakým je dílo napsané, je zkrátka typickým znakem absurdní tvorby Samuela Becketta. Neříkám ano ani ne. Je mi jasné, že čtenář, který hledá zajímavý příběh a dá se zařadit do škatulky těch méně náročných, opovrhne a určitě se mu to líbit nebude. Kdo hledá něco nového a Becketta nezná, určitě by se s ním seznámit měl.

01

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Tso?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek