Kniha Veronika se rozhodla zemřít - obálka

Veronika se rozhodla zemřít

Autor:

Originální název: Veronika Decide Morror
Překlad: Pavla Lidmilová

EAN: 9788072032709

Formát: 160 stran, vázaná
Rok vydání: 1999

Hardcover160
Argo

Doporučená cena: 198,- Kč

Objednávka: Knihu Veronika se rozhodla zemřít můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub a Mobi.

Anotace:

Mladá Slovinka Veronika se z omrzelosti nad stále stejným životem i z pocitu vlastní zbytečnosti rozhodne spáchat sebevraždu. Ve svém dosavadním životě se vždy snažila dělat to, co od ní očekávali druzí, neměla odvahu naplnit svou vnitřní touhu a riskovat neúspěch. Teprve když se v sanatoriu pro duševně choré dozví po nezdařené sebevraždě, že má poškozené srdce a že pomalu umírá, probudí se v ní instinktivní vůle k přežití a Veronika začne o svůj život bojovat v prostředí lidí, kteří jsou úředně potvrzenými „blázny”. Při vyprávění Veroničina příběhu se světoznámý brazilský autor opírá o vlastní zážitky z dospívání z riodejaneirské psychiatrické léčebny.

 

Filmová adaptace románu Veronika se rozhodla zemřít měla premiéru v listopadu 2009! Více...

Názory našich čtenářů

**
Krajničky o Veronice, co se rozhodla zemřít
Michael Babka, 09.08.2013

Slovinská dívka Veronika získá přesvědčení, že už prožila, co se dalo a že vše se jen trapně opakuje a rozhodne se zabít. Po nezdařené sebevraždě se ocitá ve sanatoriu Villete. Můžeme si přečíst výklad různých psychických chorob dokumentovaných na postavách, s kterými se Veronika setkává. Někteří se jeví docela inteligentní a svobodní. Tak třeba Mari, bývalá advokátka, podává vcelku vtipný rozbor, jak by probíhalo vyhnání z Ráje a ukřižování Krista ve světle současných zákonů. Veronice bylo sděleno, že má zničené srdce a že nejdéle do týdne zemře. Fakt, že jde o experiment dr. Igora, se dozvíme až na konec, i když po snůšce argumentů, jak je život krásný a že má být žit, jako by zbývalo jen pár hodin života, se to dá celkem snadno "prokouknout". Coelho je tradičně trochu mentorský a ani zde neudělal výjimku.

Výborná kniha
Veronika, Bílovec, 15.05.2011

Ke knize mě dostala seminární práce, která byla o Paulu Coelho. Knížka se mi moc líbí a patří teď k mým oblíbeným. Jak kniha, tak spisovatel. Doporučuji všem.

plná myšlenek k zamyšlení
Zlatka, , 14.01.2011

Knihu jsem dostala k Vánocům a přečetla jsem ji za tři večery, je to skutečně silný příběh, plný myšlenek o životě, které nutí k zamyšlení. Doporučuji !

Vynikající kniha
Verča, Praha, 27.08.2009

Poprvé jsem tuto knihu četla,když mi ji koupila kamarádka a já v tu dobu měla dost špatnou náladu, všechno kolem mne se sypalo, přítel mne nechal a tak...znáte to, tuhle knihu jsem přečetla během jediné noci a moc mi pomohla... ten příběh je silný a člověka osloví... můžu pouze doporučit... dávám plný počet hvězdiček...

zajímavé dílo
Veronika, Sezemice, 26.03.2009

Kniha mě velice nadchla. Myslím, že se mi dostala do rukou v pravou chvíli. Byla jsem akorát po transplanatci, nevěděla co dál... A navíc shoda jmen s hlavní postavou. Kniha je skvělá a odpoví na mnoho dotazů ohledně života.

0.45

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Veronika se rozhodla zemřít?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek