Kniha Cesta na Mars - obálka

Cesta na Mars

postmodemový román

Autor:

Originální název: The Road to Mars
Překlad: Barbora Punge Puchalská

EAN: 9788072034673

Formát: 384 stran, vázaná
Rok vydání: 2002

Hardcover384
Argo

Doporučená cena: 289,- Kč

Objednávka: Knihu Cesta na Mars můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

V rouše vědecko–fantastického příběhu předkládá jeden z montypythonovců své pojednání o smyslu humoru, aby je hned na konkrétním případu přesvědčivě doložil. Carlton je robot, který pracuje pro dva komedianty z 22. století. Jako počítač nerozumí ironii, a přesto se pokouší napsat práci o komice, jejím místě v evoluci, a zda se dá vyléčit. Jeho úkolem je také studovat komiky z konce 20. století (včetně obskurní skupiny Monty Pythonů). Dojde Carlton nakonec k názoru, že nejrychleji se ve vesmíru šíří smích?

Názory našich čtenářů

*****
Hakan, , 09.11.2006

Rozhodně velice povedená kniha. vynikající nápad prolínánání se děje a 'vědecké práce' na téma humor. zkrátka vřele doporučuji

Cesta do hlubin Ericovy duše
Kraken (666kraken666@seznam.cz), Ústí nad Labem/Zlín a naomak, 08.11.2006

Průměrný obal Vás nesmí odradit od humorného a humor skoumajícího obsahu nápaditostí zapřičiňující jistě i neMonty Pythonovcům břichabol směšného původu. dobrou chuť.

***
Eric mel na vic...
TOP-Tom, , 24.08.2004

Po te, co sem se dostal do stredu deje jsem zjistil, ze nas prof. dejepisu mel pravdu, kdyz rikal, ze recenze se delaji podle prvnich stran knihy... Zacatek je opravdu povedeny, a kdyby v tomto duchu Idle setrval az do konce, jednalo by se o dilo velmi konkurujici Stopari - v tomto nadseni se take napsalo par recenzi. Avsak v pokrocilejsi casti se hustota humoru snizuje a nektere pasaze jsou zcela nepovedene (napr. romanek, ktery proziji ustredni postavy je jakoby napsany dopisovatelem do 'Bravo Girl'). Timto samozrejme nechci delat antireklamu, protoze me za to nikdo neplati. Musim se ovsem zminit o tom, ze humor (ac nepocetny) je skutecne kvalitni.

Vysloveně skvělé
31.03.2003

Jestli máte rádi humor Monty Pythonovců a Stop. průvodce od Douglase je to pro vás povinnost. Skvěle občas perverzní vtipy, ale na to jsme už zviklí.!!

31.03.2003

Sice jsem teprve na 60str, na kterou jsem se dostal za dva dny, ale vypadá to skvěle, super vtípky atd. Určitě vám ji mohu doporučit.

1.65

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Cesta na Mars?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek