Kniha Encyklopedie českých tvrzí III. (S-Ž) - obálka

Encyklopedie českých tvrzí III. (S-Ž)

Autor:

EAN: 9788072037001

Formát: 1172 stran, V8
Rok vydání: 2005

Hardcover1172
Argo

Doporučená cena: 598,- Kč

Objednávka: Knihu Encyklopedie českých tvrzí III. (S-Ž) můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Třetí díl moderně pojednané, bohatě ilustrované encyklopedie, která vyplňuje bílé místo v nabídce odborné a populárně naučné literatury zaměřené na sídla nižší šlechty. Třetí svazek zahrnuje katalog tvrzí (včetně nákresů a stavebních plánů), podrobněji seznamuje čtenáře s vybranými stavbami jak notoricky známými, tak i se stavbami donedávna považovanými za zmizelé. Součástí je i terminologický slovníček, rejstřík a kompletní seznam dosud publikované literatury.

Názory našich čtenářů

*****
Encyklopedie českých tvrzí
Vojtěch Srb, České Budějovice, 21.06.2005

Netrpělivě čekám na třetí díl a musím říci, že ačkoli zde nejsou obsaženy všechny tvrze, jsou to knihy, které vyplňují hluché místo v drobných šlechtických stavbách v Čechách. Laik mnohde ani nepozná při pouhém pohledu na exteriér, jak složitý vývoj musel objekt prodělat přestavbou z tvrze na zámek nebo ani netuší, co skrývá jádro lecjakého zámku za záhady nebo tajemství.

26.11.2004

Celý cyklus je pojat velmi kvalitně a seriózně. U tvrze v Bylanech (okr. Kolín) je ale vycházeno ze zastaralé literatury - nové poznatky viz: Mrvík, Vl.J. Trojanové z Bylan a Rossfeldu. Praha 2004; a schází její půdorys.

Uběhl další rok čekání a třetí díl stále v nedohlednu
rybka@quick.cz, České Budějovice, 13.11.2003

První dva díly jsou velice dobře zpracované a o to těžší je čekání na stále odkládané vydání třetího dílu. A vzhledem k tomu, že v prvních dvou dílech i já postrádám množství existujících i neexistujících tvrzí a tvrzišť bylo by myslím dobré kdyby vydavatel zařadil do následujícího dílu dodatek k prvním svazků, případně pokud by opomenutým lokalitám byla věnována ještě jedna publikace. Vzhledem ke kvalitě a dosavadnímu rozsahu celé encyklopedie by to byl záslužný počin zhodnocující kvalitu celého díla.

ZimekL@seznam.cz, Praha, 25.02.2003

První dva díly jsou perfektní a tím víc mne zajímá,kdy vyjde ten třetí.Skvělá práce!

*****
jsvanda@mybox.cz, Praha, 11.02.2003

Na 3.díl čekám velmi netrpělivě. Mně chybí v dosavadích dílech tvrz ve Chvalech - Horní Počernice. Ale výkon je to úctyhodný

25

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Encyklopedie českých tvrzí III. (S-Ž)?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek