Kniha České hrady, zámky a tvrze I. - obálka

České hrady, zámky a tvrze I.

Západní Čechy

Autor:

Překlad: Irena Bukačová

EAN: 9788072034246

Edice: Hrady, zámky a tvrze Královstv
Formát: 556 stran, vázaná
Rok vydání: 2007

Hardcover556
Argo

Doporučená cena: 998,- Kč

Objednávka: Knihu České hrady, zámky a tvrze I. můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Český překlad proslulého a sběratelsky ceněného sedmisvazkového díla o českých hradech Böhmens Burgen, Vesten und Bergslösser z poloviny 19. století. Cyklus je uspořádán na rozdíl od původního německého vydání do pěti svazků po jednotlivých krajích. Důraz je kladen na vysokou kvalitu reprodukce nádherných rytin, pro které je dílo obzvlášť ceněno.

Recenze v médiích

Heberova kniha dýchá romantikou
Hospodářské noviny, Ivan Matějka , 12.11.2002

(...) Přes skrovné autorovy možnosti vzniklo dílo úctyhodné rozsahem, ale také "stavebně historickými informacemi i bohatstvím textového a obrazového materiálu," jak na okraj současného vydání poznamenává historička Irena Bukačová. (...) Nakladatelství Argo věnovalo novému vydání Heberových Českých hradů značnou péči. Kniha je vybavena odborným komentářem, má ale také přitažlivý tvar alba. Navíc je vázána v kůži opatřena kartonovým pouzdrem.

Názory našich čtenářů

Počin nadmíru krásný
Michal, , 13.09.2007

Když jsem před mnoha lety držel v ruce jeden originál knihy od Hebera, říkal jsem si jaká je to škoda pro mnohé nadšené kastelogy, že si tuto láskou psanou krásu o český a moravských hradech nemůžou sami po douškách vychutnávat. Nakladatelství Argo znovuobjevilo pro mnohé čténáře dílo pana Hebera. Překlad je naprosto dokonale zvládnut, a celá atmosféra původně německy psaného díla je věrně přenesena do knihy, stejně jako původní rytiny. Příběhy a legendy hradů a zámků, jsou napsány romantickým někdy až naivním jazykem, takové už legendy o hradech bývají a taková byla doba ve které byly zachyceny. Avšak u každé jen trochu významné stavby Vám Heber odkryje velmi přesnou historii a popíše hrad a zříceniny tak, jak se tyto hrady a zámky v polovině 19.století dochovaly. Některé zříceniny již dnes už ani nenaleznete. Stejná slova platí pro celou zatím vydanou serii.

Heber - I.
Leoš Klik, Lubná u Rakovníka, 09.12.2005

Děkuji za obdivuhodný nakladatelský počin. Opravdu vzácná publikace, krásná jak obsahem, tak formou. Zvláštní dík patří paní doktorce Bukačové za skvělý překlad. Nemohu se dočkat dalšího dílu.

Heber
Kamil Svoboda - pracuji v Národní knihovně jako Správce fondu rukopisů a starých tisků, můj E-mail:Ditrichstein@centrum.cz, Praha, 12.11.2002

Musím hodnotit Vaše současné zpracování jako naprosto vynikající, mám z něho obrovskou radost a nezbývá nic jiného dodat,jen tak dál. Skutečně rytiny jsou velice věrné originálu ze 40. let předminulého století :-)

Konečně Heber
Pavel Š., Praha, 24.07.2002

Vzhledem k téměř úplné nedostupnosti původního německého vydání i v odborných knihovnách velmi chvályhodný počin - rytiny jsou nádherné a velmi věrně vystihující dnes již v některých případech dávno zmizelý stav některých hradních zřícenin. Jediným otazníkem pro mne zůstává kvalita reprintu a kvalita českého překladu původního, poměrně naivního německého textu - rád se nechám překvapit.

04

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu České hrady, zámky a tvrze I.?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek