Kniha Hrady okresu Česká Lípa - obálka

Hrady okresu Česká Lípa

Autor:

EAN: 9788072032952

Formát: 204 stran, vázaná
Rok vydání: 2000

Hardcover204
Argo

Doporučená cena: 398,- Kč

Objednávka: Knihu Hrady okresu Česká Lípa můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Anotace:

Ojedinělé dílo české kastelologie. Autoři poprvé v úplnosti popsali, zaměřili a zdokumentovali na 50 hradních lokalit okresu Česká Lípa, který je na tyto památky středověkého fortifikačního stavitelství jedním z nejbohatších v České republice. U všech lokalit autoři uvádějí jejich přesnou polohu, písemné a archeologické prameny, plán lokality a soupis literatury. Kniha je doplněna řadou unikátních fotografií a dalšího obrazového materiálu, nechybějí ani rejstříky jmen, pod nimiž byly lokality uváděny v místopisné literatuře a na mapách.

Recenze v médiích

Tip lidových novin
LIDOVÉ NOVINY, grm, 11.11.2000

Výsledek více než dvacetiletého výzkumu je určen především vážným zájemcům o historii regionu, který je na hrady mimořádně bohatý. U každé lokality autoři uvádějí soupis písemných pramenů a stručný náhled na nejdůležitější etapy v historii hradu. Knihu doplňují původní fotografie a reprodukce starších vyobrazení.

Názory našich čtenářů

Příkladná práce(!)
Přemyssl, , 22.03.2007

Tato práce je ukázkovým příkladem, jak by mělo vypadat profesionální castellologické dílo! Nedrží se úzkostně pouze stručného zažitého stavebně-historického popisu, ale excelentně slučuje poznatky castellologické s archeologickými a navíc je doplňuje souhrnem dat s odkazem na prameny. Každý objekt je doplněn přesně zaměřeným půdorysem. Takovýto přístup k dané tématice zlomově předkládá, jakým směrem by se měla tato vědecká disciplína ubírat. Pro mě je to jedna z nejlépe zpracovaných knih z okruhu tohoto bádání. Jediným záporem je nové zavádění názvů lokalit podle katastrální příslušnosti. To působí zmatečně i u všeobecně známých lokalit.

recenze
pradelad@quick.cz, Brno-Kocourkov, 19.03.2004

Výborná kniha, velmi dobře graficky zpracovaná, kvalitní foto a plánky. Jen bych přidal mapu objektů.Pěkný přírůstek do mé sbírky knih o hradech D.D.

02

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Hrady okresu Česká Lípa?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek