Kniha Středověké hrady v Čechách a na Moravě - obálka

Středověké hrady v Čechách a na Moravě

Autor:

EAN: 9788072033492

Formát: 296 stran, vázaná
Rok vydání: 2001

Hardcover296
Argo

Doporučená cena: 598,- Kč

Objednávka: Knihu Středověké hrady v Čechách a na Moravě můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Kniha je shrnutím studia středověkých hradů během posledních třiceti let na celém území České republiky a svým pojetím se poněkud odlišuje od doposud publikovaných prací. V úvodu je nastíněna koncepce knihy a přehled důležitých etap studia středověkých hradů u nás. Vlastní text se skládá ze tří částí. První část nazvaná Hradní dispozice a její prvky, která bývá v evropské literatuře označována jako Burgenkunde, si všímá jednotlivých prvků tvořících hradní dispozici, jejich morfologie, typologie, souvislostí a vývoje. Druhá část knihy je věnována hradní typologii. Třetí část tvoří do základních etap členěný nástin vývoje hradů v Čechách a na Moravě od 12. do počátku 16. století. Kniha obsahuje bohatý, většinou doposud nepublikovaný obrazový materiál – fotografie, plány, stará vyobrazení.

Názory našich čtenářů

recenze
pradelad@quick.cz, Brno /Kocourkov/, 19.03.2004

Kniha mne trochu zklamala. Špatné reprodukce ČB foto, použití i 20 let starých foto /např.Lukov, Buchlov a j./, chyby - např str.108 rytina Hebera - napsáno Nový hrad u A damova a Čertův hrádek - správně má být Nový hrad a Starý hrad. Zmíněný Čertův hrádek je o několik km dál. Hmotové rekonstrukce a půdorysy hradů jsou nešťastně podbarveny šedým podkladem, přitom stačilo nechat podklad bílý s rámečkem. Špatná orientace v knize, chybí mapa, rozdělení na Čechy, Moravu a Slezsko, u fotek a obrázků by vedle názvu lokality měl být uveden i okres a kraj pro lepší orientaci. Kniha působí jako soubor z několika předešlých vydaných knih Dr Durdíka /České hrady - edice OKO, encyklopedie Libri/. Kniha s cenou nad 500 Kč by měla být bez těchto připomínek a daleko lépe zpracovaná. D.D.

01

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Středověké hrady v Čechách a na Moravě?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek