Kniha České hrady - kapesní, ilustrovaný průvodce, 1. díl - obálka

České hrady - kapesní, ilustrovaný průvodce, 1. díl

Severní, Východní a Střední Čechy, Českosaské Švýcarsko, Kladsko

Autor:

EAN: 9788072034345

Formát: 246 stran, brožovaná
Rok vydání: 2002

Paperback246
Argo

Doporučená cena: 149,- Kč

Objednávka: Knihu České hrady - kapesní, ilustrovaný průvodce, 1. díl můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz.

Anotace:

Průvodce kapesního formátu přináší zajímavé i praktické informace o asi 360 vybraných hradech severovýchodních a středních Čech, Kladska a Českosaského Švýcarska.
Území popisované průvodcem je rozděleno do 11 celků: 1. Praha, Polabí a dolní Poohří, 2. východní Krušnohoří, 3. České středohoří, 4. Českosaské Švýcarsko, 5. Lužické hory, 6. Českolipsko a Kokořínsko, 7. Pojizeří, 8. Jičínsko, 9. Železné hory a Poličsko, 10. východní pohraničí a 11. Kladsko. Všechny objekty jsou ve zmíněných oblastech rozděleny na dvě skupiny. V první skupině jsou popsány zachované hrady, hradní zříceniny či zachované nadzemní relikty zdiva hradních zřícenim, ve druhé potom zbývající objekty, dochované v podobě terenních nerovností nebo stavby zaniklé. Popisy jednotlivých hradů obsahují: stručnou charakteristiku objektu, bližší upřesnění polohy hradu s možnostmi přístupu, odkaz na mapu edice Klubu českých turistů 1:50 000 s číslem mapového listu, popis možností rozhledu do okolní krajiny, stručné dějiny objektu s jeho stavebním vývojem, zajímavosti a pověsti týkající se hradu. Součástí popisu dochovaných objektů je perokresba, která znázorňuje současný stav hradu při pohledu z ptačí perspektivy. Publikace je doplněna výběrovým soupisem použité literatury a rejstříkem.

Názory našich čtenářů

skvělá kniha
sladekmilan@volny.cz, Praha, 05.02.2006

Opravdu, skvělá kniha, jezdím podle ní už tři roky, ale bude mi chybět do západních a jižních lokalit ČR, pokud nebude vydáno pokračování...moc bych si to přál. MS

*****
Ani ne recenze
Vladimir.Bieber@csa.cz, , 19.09.2002

Samozřejmě je titul výborně zpracován a nechybí tam snad nic, marně však v edičním plánu hledám kdy vyjde II. díl, je škoda nechat tak pěknou knihu nedokončenou.

2.52

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu České hrady - kapesní, ilustrovaný průvodce, 1. díl?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek