Kniha Partner u porodu - obálka

Partner u porodu

Autor:

Originální název: The Birth Partner
Překlad: Zuzana Štromerová

EAN: 9788072033089

Edice: Rodičovství
Formát: 246 stran, vázaná
Rok vydání: 2000

Hardcover246
Argo

Doporučená cena: 239,- Kč

Objednávka: Knihu Partner u porodu můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Některá z vašich známých, kamarádek, možná vaše dcera nebo vnučka nebo snad přímo vaše žena čeká miminko? A vy jste byli požádáni, abyste ji doprovázeli během příprav k porodu a pak přímo u porodu? A nedovedete si svou úlohu zcela jasně představit, protože zkrátka ještě nevyšla kniha, která by oslovovala především partnery u porodu, ať již tímto partnerem je manžel, přítel, sestra, maminka nebo kdokoli, koho si nastávající maminka vybere jako průvodce, pomocníka, utěšitele nebo rádce na cestě, která vede ke zrození nového života. Tato knížka by měla sloužit jako váš průvodce a rádce, abyste věděli, co v té které chvíli dělat, jak se zachovat, aby rodící ženě bylo lépe ve chvílích, kdy ztrácí elán, a aby porod, který bude prožívat, se stal jednou z jejích nejkrásnějších vzpomínek. Autorka knihy celý svůj život strávila se ženami a prací pro těhotné a rodící ženy. Její rady jsou podávány citlivým, dobře srozumitelným způsobem, takže projít džunglí odborných výrazů a zaběhnutých postupů, spojených s porodnickou péčí, bude pro vás mnohem snadnější, protože budete vědět, co se právě děje a o čem se hovoří.

Názory našich čtenářů

Doporučuji
Alena, Znojmo, 21.04.2009

Z knih, které jsem četla na toto téma, řadím tuto na jedno z předních míst!!!

Doporučuji
Rehabilitační pracovnice a dula Jana Čurdová, Ostrava, 04.05.2003

Tato kniha je vynikající příručkou, která je vždy po ruce a vhledem k tomu, že je velmi přehledná, dokáže se v ní čtenář dobře orientovat a najít si během chvilky odpověď na svou otázku. Penny Simpkin je mi blízká i profesí, je stejně jako já fyzioterapeut a pracuje současně jako dula. Její kniha je praktická, předkládané myšlenky jsou zapsány i pro laiky srozumitelnou formou. Autorka přehledně popsala celý porodní proces, co v které době se v těle ženy děje, co cítí žena, co může pro ní udělat partner nebo dula, co dělají odborníci. Moc se mi líbilo, množství popsaných nefarmakologických způsobů tišení bolesti. Rovněž jsem ocenila přílohu, v které jsou popsány druhy farmakolog. metod tišení bolestí, kde nechyběly informace, jaké jsou jejich vedlejší účinky na matku a dítě. Také mi velmi připadala užitečná, tabulka, s názvem kdy požádat o lék proti bolesti. Dále se mi v této knize moc líbilo, že když se v textu hovoří o něčem co souvisí s určitým tématem a už to bylo v této knize popisováno, tak tam jsou odkazy na které stránce se o tom podrobně píše. Dále jsem ocenila rady, jak řešit různé komplikované situace. Líbil se mi velmi praktický návod jak jednat v situaci, když si nerozumíme s tím kdo o maminku pečuje. V kapitolce o testech, přístrojích a různých zásazích, se mi opět líbilo přehledné vyčtení výhod a nevýhod. Celkově tuto knihu hodnotím jako velmi přínosnou nejen pro maminky, ale hlavně pro jejich partnery, kteří z ní můžou čerpat praktické návrhy pro péči o rodící ženu.

doporučuji
Praha, 03.03.2003

Prolistovala jsem už několik knížek na toto téma, ale v této jediné jsem našla všechny odpovědi na své otázky. Kniha je psána srozumitelně, podává nejen návod, ale i definici všech pojmů, popis metod a u každé shrnuje snad všechna pro i proti.

03

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Partner u porodu?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek