Kniha Poslední tečka za Rukopisy - obálka

Poslední tečka za Rukopisy

Nová literatura faktu

Autor:

Ilustrace: Pavel Růt

EAN: 9788072036622

Formát: 209 stran, vázaná
Rok vydání: 2005

Hardcover209
Argo

Doporučená cena: 249,- Kč

Objednávka: Knihu Poslední tečka za Rukopisy můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub a Mobi.

Anotace:

Roku 1998 debutoval knihou Poslední tečka za Rukopisy (vydanou tehdy pod pseudonymem Josef Urban) dnes už zavedený autor úspěšných románů a zamotal jejím prostřednictvím hlavu řadě kritiků, akademických badatelů a vyznavačů literatury faktu.

Čtenáři si však přišli na své: záhadu dvou slavných památek (či podvrhů) českého písemnictví, Rukopisů Královédvorského a Zelenohorského, se rozhodnou jednou provždy rozluštit dva zdatní akademici, milenecko–spiklenecká dvojice Josef Urban a Marie Horáková, a podniknou detektivní pátrání na vlastní pěst. A dozví se neuvěřitelné věci jak o Rukopisech, tak o jejich autorech (či plagiátorech), ale například i o Boženě Němcové, jejím manželu Josefu Němcovi a jejich intimním životě.

Jde tedy o druhé, revidované vydání této úspěšné Urbanovy knihy, doprovozené ilustracemi Pavla Růta.

 

Ohlasy a odkazy:

"Poslední tečka za Rukopisy je tečkou, která neuzavírá, nýbrž zpochybňuje", Ladislav Nagy, iLiteratura.cz, 9. 4. 2003

 

Recenze v médiích

Urban, Miloš: Poslední tečka za rukopisy
iLiteratura, Ladislav Nagy, 09.04.2003

Skvělý román Josefa Urbana má velice ironický název Poslední tečka za Rukopisy. Kniha se dotýká i závažných a hlubokých témat, s nimiž se potýká současná literární kritika a teorie, aniž by však nějakým způsobem svůj žánr zrazovala.

Mystifikace na entou
RESPEKT, Jiří Peňás, 23.02.1999

(...) Nejslavnější podvrh české literatury, tzv. Rukopisy, je samozřejmě především plodem ´nekorektně´ vedené snahy po národní emancipaci, při troše tolerance a představivosti v nich je ale možné nalézt i něco jiného. (...) A právě tento ´hravý´ potenciál Rukopisů použil Josef Urban (pseudonym) jako východisko pro svou mystifikační novelu Poslední tečka za Rukopisy (nová literatura faktu), v níž se faktografie s fikcí nerozlišitelně mísí, jedno přechází v druhé, přičemž vše nakonec korunuje groteskní pointa, která je tak ´dokonalá´, že až zbytku podráží nohy.

Názory našich čtenářů

*****
Pan Autor vytvořil mistrnou mystifikaci, takže po ...
Doktor QQ, 18.05.2018

Pan Autor vytvořil mistrnou mystifikaci, takže po dočtení knihy se musíte upřímně smát a zároveň přemýšlíte, zda autora nenavštívit a nepraštit ho jeho knihou po hlavě.. Pokud jste k tomu ještě utrpěli jakés takés vzdělání, které vám neznechutilo Národní obrození a česká historie 19. století vám není cizí, budete se bavit dvojnásob. Technická poznámka - K.H. Borovský nemohl na Slavíně spočinout po boku K.H. Máchy, neboť ten v té době dlel (tlel) v Litoměřicích...

Výborné čtení
Bára, Praha, 20.09.2006

Ač jsem žena, literatura faktu patří k mojí oblíbené četbě. Nezavrhuji samozřejmě ani romány, ale tahle skvělá Tečka mi připadala napínavější a čtivější než třeba Šifra mistra Leonarda... Vřele doporučuju!

*****
Překvapivé...vtipné
M.K., Nový Bor, 20.02.2006

Čtěte a nechte se překvapovat jako já. Knížka má 'jen' 220 str., ale je v ní tolik obsahu...Nápady, vtip a zajímavé popisy (originálně Tančící dům) a to nemůžu prozradit senzační odhalení nakonec...Pobavila jsem se ovšem nejen obsahem, ale i stylem psaní..a už se těším na další autorovo dílo.

3.33

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Poslední tečka za Rukopisy?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek