Ohlasy

Recenze v médiích

Kniha Miluju Tě, protože mě živíš - obálkaMiluju Tě, protože mě živíš
Llorente David
Llorente, David: Miluju tě, protože mě živíš
iLiteratura, Anna Melicharová, 11.12.2017

Madridská čtvrť Carabanchel žije po celé roky ve strachu před dalším útokem masového vraha, ten strach a hnus k ní ale v podstatě už patří. Llorenteho román, krutě upřímný příklad žánru „hardboiled“, vyžaduje odvážné čtenáře, a to vzhledem k obsahu i ke zběsilému rytmu vyprávění.

Kniha Svatá hostina a svatý půst - obálkaSvatá hostina a svatý půst
Bynum Carolinum Walker
Bynum, Caroline Walker: Svatá hostina a svatý půst
iLiteratura, Jan Lukavec, 09.12.2017

Kvůli zpoždění, s nímž se kniha dostává k českému čtenáři, už nepůsobí tak inovativně, jako by tomu bylo kdysi. I u nás už mezitím vyšla řada titulů o středověku promlouvajících podobným jazykem například o transcendentních zkušenostech, jimiž si ženy vydobývaly moc ve společnosti, která jim ji jinak upírala. Jde však stále o dílo mimořádně čtivé, poutavé.

Kniha HEX - obálkaHEX
Heuvelt Thomas Olde
Heuvelt, Thomas Olde: HEX
iLiteratura, Boris Hokr, 08.12.2017

Nizozemský spisovatel líčí čím dál hysteričtější a represivnější atmosféru na maloměstě, které je zasaženo kletbou stále živé čarodějnice. Nepomáhá YouTube, Facebook ani úspěšná snaha zúročit hororovou realitu alespoň jako turistickou atrakci.

Kniha Případ pohřešovaného - obálkaPřípad pohřešovaného
Mišani Dror
Mišani, Dror: Případ pohřešovaného
iLiteratura, Pavel Mandys, 25.11.2017

Ojedinělá izraelská detektivka o pátrání po zmizelém teenagerovi má místy blíže k psychologickému románu. A pozoruhodnou, atypickou postavu policejního detektiva, který v průběhu vyšetřování několikrát dosti zásadně chybuje.

Kniha V Kalábrii - obálkaV Kalábrii
Beagle Peter S.
Beagle, Peter S.: V Kalábrii
iLiteratura, Boris Hokr, 21.11.2017

V nepříliš dlouhé, subtilní novele se ikonický autor fantasy vrací k bytosti, která ho před téměř padesáti lety proslavila – jednorožci. Příběh přitom zasazuje do pragmatického dvacátého století, aniž by mu ubíral na poetice.

Dalších 10 recenzí »

Názory našich čtenářů

Kniha Mycelium III : Pád do temnot - obálkaMycelium III : Pád do temnot
Kadlečková Vilma
***
Já nevím. Po přečtení prvních dvou knih jsem vždy ...
Vlkodlak, 27.11.2017

Já nevím. Po přečtení prvních dvou knih jsem vždy okamžitě koupil další. Teď po té třetí už několik týdnů váhám a nevím, jestli koupím čtvrtou. Je to takové rozporuplné. Příběh a světy jsou extrémně zajímavé. Moc rád bych věděl, jak to celé dopadne. Na druhou stranu psychologie postav je slabá a ke konci 3. dílu mne to už iritovalo. Je to samá nenávist, hrůza, nedůvěra, nerozhodnost. Přijde mi, že s tak třetinovou délkou textu by to bylo o řád skvělejší. Ta kniha vás fakt vtáhne. Ale takhle zpětně mi je trochu líto toho času. Nic hlubšího tím nezískáte. Žádná velká životní moudra. Kdyby se třeba Vilma spojila s Fjodorem D., mohli by spolu napsat nejlepší beletrii na světě.

Kniha Zvol si vlastní životopis - obálkaZvol si vlastní životopis
Harris Neil Patrick
*****
Fantastická knížka! Je plná humoru a je psaná ...
Veselíková Petra, 19.11.2017

Fantastická knížka! Je plná humoru a je psaná originálním způsobem, jakoby člověk byl N P Harrisem. Styl a lehkost trochu brzdí ne zcela vyvedený překlad. Text je velice zajímavý. Vřele doporučuji všem!

Kniha Řeky Londýna - obálkaŘeky Londýna
Aaronovitch Ben
*****
Fantastická knížka. Čte se velice rychle a bez ...
Veselíková Petra, 19.11.2017

Fantastická knížka. Čte se velice rychle a bez jakýchkoliv problémů. Příběh je akční a vtipně napsaný. Vřele doporučuji.

Kniha Suchý konce a jiné pocity - obálkaSuchý konce a jiné pocity
Sobotová Lenka
*****
Když pominu nádhernou češtinu a hru se slovy, ...
Renata, 14.11.2017

Když pominu nádhernou češtinu a hru se slovy, která dělá každou povídku čtivou, nejvíce mne okouzlily emoce, pocity, drobnosti i zásadní životní okamžiky, které v povídkách autorka popisuje. Mnohé jsou zapomenutelné a zasunutelné, ale díky autorce si je vybavíte třeba znovu, třeba nějaké z dětství… nebo uvidíte svůj život očima někoho jiného. A něco si uvědomíte. Pestré povídky, široká plejáda radosti, směšnosti, naděje i konečnosti.

Kniha Náhle sami - obálkaNáhle sami
Autissierová Isabelle
*****
Čte se to všechno jedním dechem. Je vám zima, ...
Renata, 14.11.2017

Čte se to všechno jedním dechem. Je vám zima, cítíte nepohodlí, úzkost a strach, který cítí Louisa i Ludovic. Skvěle propracované charaktery obou postav vás pustí do svého uvažování, do tajných koutů, kde lze vyslovit i to, co se vyslovit nesluší. Ludovica budeme vidět vnějšíma Louisinýma očima, ovšem Louisu si můžete vychutnat do každého detailu. Soucítila jsem s ní. Když byla naštvaná, když byla krutá, když se rozhodovala pouze v rámci boje o přežití. Soucítila jsem s její lítostí, slzami a i když ji ke konci příběhu může povrchní čtenář hodnotit různě, myslím si, že hloubky, do kterých autorka šla, dají každému velkou šanci jí porozumět.

Dalších 10 názorů »
Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek