Ohlasy

Recenze v médiích

Kniha Ukulele Jam - obálkaUkulele Jam
Mešković Alen
Mešković, Alen: Ukulele Jam
iLiteratura, Barbora Grečnerová, 14.02.2017

Rockmetalový bildungsroman z prostředí utečeneckého tábora za chorvatsko-bosenské války ukazuje, jak složité je přijít o domov a zázemí. Dánsko-bosenský autor čerpá z vlastních zkušeností a přibližuje pocity mladých uprchlíků, kteří se s tvrdou realitou musí vyrovnávat v náročném období dospívání.

Kniha Anděl Esmeralda - obálkaAnděl Esmeralda
DeLillo Don
Biograf je chrámem Páně
RESPEKT, Ladislav Nagy, 13.02.2017

Povídkový soubor Anděl Esmeralda je skvostným přírůstkem k dalšímu českému uvedení spisovatele Dona DeLilla. Autora, jenž patří spolu s Philipem Rothem, Th omasem Pynchonem či Paulem Austerem k žijícím klasikům moderní americké literatury a bez přehánění je jedním z nejvýznamnějších autorů druhé poloviny 20. století. (...) Anděl Esmeralda je jedna z nejvýraznějších knih, které v poslední době v češtině vyšly, a nemalou zásluhu na tom má Petr Onufer, jehož překlad je přesný, vnímavý a poctivý. Není to kniha líbivá, hezká, ale o to významnější. Mimo jiné coby připomínka, že velké umění se nepodbízí a nebojí se překračovat žánry.

Kniha Příprava na příští život - obálkaPříprava na příští život
Lish Atticus
Lish, Atticus: Příprava na příští život
iLiteratura, Martina Šímová, 10.02.2017

Ameriku, v níž na člověka čekají úspěch a bohatství, ve strhující Přípravě na příští život nenajdete. Namísto toho se seznámíte s mnohonárodnostním dnem newyorského potravního řetězce a nevšední milostnou dvojicí: ujgurskou nelegální imigrantkou a veteránem z Iráku, trpícím posttraumatickou stresovou poruchou.

Kniha Neobyčejné materiály. Podivuhodné příběhy látek, které vytvářejí náš svět - obálkaNeobyčejné materiály. Podivuhodné příběhy látek, které vytvářejí náš svět
Miodownik Mark
Miodownik, Mark: Neobyčejné materiály
iLiteratura, Pavel Pecháček, 09.02.2017

Celá naše civilizace stojí na používání nejrůznějších materiálů. Život bez mnohých z nich bychom si dnes ani nedokázali představit, přesto mnohdy vůbec nerozumíme tomu, na jakém základě ten který materiál funguje. Svou knihou se to snaží napravit britský vědec Mark Miodownik.

Kniha Umina verze - obálkaUmina verze
Hakl Emil
Hakl, Emil: Umina verze
iLiteratura, Jaroslav Soukup, 08.02.2017

Ve své nejnovější próze zůstává Hakl věrný postupům, tématům a typům postav, které čtenáři znají z jeho předchozích knih. A současně překvapuje samozřejmostí, s níž do toho všeho dokázal zasadit zcela nesamozřejmý motiv.

Dalších 10 recenzí »

Názory našich čtenářů

Kniha Wittgensteinova kniha faktů - obálkaWittgensteinova kniha faktů
Čumba Ladislav
*****
dokonalé
jasal, 12.02.2017

Tak takhle jsem se už dlouho nepobavil. Wittgenstein z knihy vystupuje jako něco mezi Járou Cimrmanem a Forrestem Gumpem. Není snad nic důležitého, u čeho by on, nebo jeho rodina nebyla - portrét sestry od Klimta, Ravelův koncert pro levou ruku pro bratra, peníze pro Rilkeho atd. Lepší životopis kohokoliv jsem snad nikdy nečetl. Kniha je bohatě doprovázena obrazem a citacemi z různých děl. Doporučuji rozhodně všem, nejen milovníkům pregnantních číslovaných výroků.

Kniha Holmesova učednice - obálkaHolmesova učednice
Kingová Laurie R.
*****
Vzrušující a dokonalé
Renata, 03.02.2017

TOHLE je vzrušující literární nápad – napsat příběh, ve kterém jste Sherlockovou důvěrnicí a pilnou učednicí. Zachovaná atmosféra staré Anglie… Náznaky předznamenaných událostí tak jemné a přitom tak jasné, že se od knihy nelze jen tak odtrhnout. A to cikánské dobrodružství? Až v něm jsem si uvědomila, že Mary Russellová má na to jít s Sherlockem společně, nikoliv jenom v jeho patách. A v tomto zlomovém případu, který si Mary vydupala jako vzteklé a umanuté kuřátko, to dojde i samotnému mentorovi. To je vskutku famózní počátek, co myslíte?

Kniha Hrůzná vláda žen - obálkaHrůzná vláda žen
Kingová Laurie R.
*****
Starý dobrý Londýn
Renata, 03.02.2017

Napadá mne, je jen málo knih o jednadvacetiletých ženách, které opravdu neřeší láskyplné blouznění, nebo ne? On ten Londýn a podivná Margery Childeová zcela zakryje jakékoliv pochyby o prázdnosti příběhu, budete do něj tak vtaženi, že vzpamatovat se z ryzí četby pár minut trvá… A ještě je ve hře jedna podivuhodná, snad až nadpřirozená událost! A nebudu vás napínat, otázka, jestli Mary Holmese má více než ráda, také přijde, jen velmi decentně, na přetřes. No a… nebudu předbíhat, ono se to nakonec tak pěkně všechno vyvrbí. Za mě - skvělé literární čtení, pohlazení po duši!

Kniha Hovory s porodní bábou - obálkaHovory s porodní bábou
Rozhovor Jany Doležalové s registrovanou porodní asistentkou Ivanou Königsmarkovou
Doležalová Jana, Königsmarková Ivana
****
Porodní bába
Terka M., 26.01.2017

Kniha rozhovorů s nejznámnější českou porodní asistentkou Ivanou Königsmarkovou. Překvapilo mě, jak malá část povídání byla věnovaná domácím porodům a vlastně mě to i dost potěšilo, jelikož tuhle věc jsem si v sobě už vyřešila. Ale právě proto se rozhovory hodí pro každou nastávající maminku, která ještě moc netuší, o čem to je, a tady se velmi jemnou a nenásilnou formou dozví spoustu zajímavých věcí od opravdu zkušené ženy ve svém oboru.
Na druhou stranu mi, jako už lehce zaběhlé čtenářce diskuzí a problematiky porodů a kojení, nepřinesla knížka žádné závratné nové vědomosti ani zajímavosti, a částečně svou roli sehrál i fakt, že rozhovory jsou přes 10 let staré (četla jsem druhé vydání z roku 2016, ale ty rozhovory prostě nejsou aktuální). Kdo problematiku trochu sleduje, nicmoc nového se asi nedozví, ale zase se může dozvědět něco ze života samotné porodní asistentky, například jsem netušila, že ona sama prošla při prvním těhotenství smutnou zkušeností ztráty miminka v nějakém osmém měsíci, kdy předčasně porodila a nebyla šance ho zachránit.
Knihu bych nejspíš doporučila spíš své mamce, tchyni, nebo známým, které o současné podobě porodnictví nicmoc nevědí, aby si mohly trochu utvořit názor. Žádné zásadní a jednostranné "prudké" názory však od Ivany nečekejte.

Kniha Zátopek - obálkaZátopek
...když nemůžeš, tak přidej!
Jaromír 99, Novák Jan
****
Zátopek
Terka M., 26.01.2017

Pěkné je to! Hlavně obrázky.

Dalších 10 názorů »
Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek