Ohlasy

Recenze v médiích

Kniha Hypofýza v exilu - obálkaHypofýza v exilu
Kordić Sofija
Kordić, Sofija: Hypofýza v exilu
iLiteratura, Jaroslav Otčenášek, 14.11.2018

Románová prvotina autorky srbského původu, pocházející z území dnešního Chorvatska a žijící už delší dobu v Praze, ženský pohled na průniky občanské války a osobního života.

Kniha Nemo: Srdce z ledu - obálkaNemo: Srdce z ledu
Moore Alan, O´Neill Kevin
Moore, Alan; O’Neill, Kevin: Nemo: Srdce z ledu
iLiteratura, Pavel Mandys, 10.11.2018

Volné pokračování Ligy výjimečných posílá dceru kapitána Nema do boje s mimozemšťany v Antarktidě, pseudonacisty v Berlíně a jejich zbytky v Amazonii. V postmoderní spleti pulpových motivů, zápletek a rekvizit.

Kniha Neotevřené dopisy - obálkaNeotevřené dopisy
Horáčková Alice
Stará dáma vypráví. Se smutkem, vtipem a prořízlou pusou
MF DNES, Alena Slezáková, 31.10.2018

Alena není žádná oběť, nýbrž holka od rány s pěkně prořízlou pusou. A právě způsob, jakým Horáčková prezentuje její postoje a pohotový jazyk, je neodolatelně okouzlující. Přitom si dvě ženské prostě povídají, tu u kafíčka, tu nad sklenkou vína, tu v autě, tu v kuchyni. Přesněji řečeno povídá Alena, Vlastiny otázky jsou zamontované do jejího monologu, rozbitého do kratičkých a vypointovaných kapitol a zaplněného vtipným, elegantním a místy lehce cynickým líčením zážitků z totality. Je pozoruhodné, jak autorka, která vzhledem k věku tu dobu příliš nezažila, dokáže vyhmátnout její atmosféru, počínaje umístěnkami, pitomými kádrováky, frontami na favorita či problémy s výjezdní doložkou a konče estébáckými sliby laskavosti a výhod při spolupráci. Člověk by se nad záplavou půvabných, v hovorovém módu formulovaných vět chvílemi s chutí zasmál – kdyby to v podstatě nebylo tak smutné. (...) Alice Horáčková se v literatuře uvedla výborným a ceněným životopisem beatnické básnířky Vladimíry Čerepkové. Následoval další atraktivní faktografický titul 7x ve vedlejší úloze a Neotevřenými dopisy autorka dokazuje, že se stejně dobře pohybuje i ve fikci. Hodnocení: 80%

Kniha Malíř pomíjivého světa - obálkaMalíř pomíjivého světa
Ishiguro Kazuo
Ishiguro, Kazuo: Malíř pomíjivého světa
iLiteratura, Markéta Musilová, 29.10.2018

Malíř Ono se krátce po druhé světové válce v typicky pomalém ishigurovském tempu vrací ke klíčovým událostem svého života i dějin své země. Je nucen uznat, že v hlavě nemá zcela přesný portrét sebe sama a svého jednání během válečných let, ale úplně sebeklam odhodit nedokáže. Román nobelisty Ishigura vyšel před nedávnem v aktualizované reedici.

Kniha Malíř pomíjivého světa - obálkaMalíř pomíjivého světa
Ishiguro Kazuo
Ishiguro, Kazuo: Malíř pomíjivého světa
iLiteratura, Markéta Musilová, 29.10.2018

Malíř Ono se krátce po druhé světové válce v typicky pomalém ishigurovském tempu vrací ke klíčovým událostem svého života i dějin své země. Je nucen uznat, že v hlavě nemá zcela přesný portrét sebe sama a svého jednání během válečných let, ale úplně sebeklam odhodit nedokáže. Román nobelisty Ishigura vyšel před nedávnem v aktualizované reedici.

Dalších 10 recenzí »

Názory našich čtenářů

Kniha Neotevřené dopisy - obálkaNeotevřené dopisy
Horáčková Alice
*****
Ani za devíti horama a devíti řekama, v bájném ...
Kamila Vodrážková, 10.11.2018

Ani za devíti horama a devíti řekama, v bájném Mojacaru, neztrácím čas nějakým opalováním či opíjením se místním vínem. Za dva dny jsem přečetla novou knihu, kterou napsala Alice Horackova. Tak se vám svěřím s pocity z četby, chcete?!
#neotevřenédopisy #argo #blondbookfanatic #welovebooks
Líbilo se mi to moc. Líbí se mi Aliciin styl psaní. Novinářskej. Četla jsem i její Čerepkovou, četla jsem i 7x ve vedlejší úloze. Všechny tři knihy jsou výborně napsaný. Strhující. Nejdou odložit. Alice si vždy skvěle vybere téma a pak po něm jde. Umí se ptát. Mě vždycky u rozhovorů štve, když ten který redaktor nepoloží otázku, na kterou bych se zeptala já, kdybych měla tu možnost. Alice se ptá za mě a naopak, nikdy nepokládá zbytečné otázky.
#vladimíračerepková #7xvevedlejšíúloze
Byť jsou tedy všechny její knihy vlastně rozhovory (na což jsem si stěžovala v baru, kde se mnou seděla i Iveta a Jan, kteří v této nové knize také mají svou chvíli slávy:), tenhle žánr dalece překračují. A i když jsem tuhle knihu otvírala s obavou, že se Alice bude opakovat, byla jsem vyvedena z omylu. Alice umí psát, tentokrát to vytáhla ještě výš.
O čem jsou neotevřené dopisy a v čem mi přijdou ještě lepší než předchozí knihy, ve kterých různí lidé mluvili o svých životech? Alici v této knize tušíte. Je tam, sedí naproti u stolu a popíjí víno, sedí v autě na sedadle spolujezdce, je doma s nemocným synem, mluví o svém muži, nabízí zpovídané osobě k ochutnání tatarák. O ničem z toho se tam nepíše. To prostě víte. Alice se ve skutečnosti úplně skryla. Celá kniha je monologem. Všechno odvypráví sama ústřední postava, která tu má jméno Alena. Celé to utáhne. Jako kdyby to dala na jeden nádech. Alice sedí a nedutá. A pak to skvěle zaznamená. A vy to přečtete na jeden zátah. Protože je to, opakuju, skvěle napsaný.
Je to o jedné ženě. O jejím muži. O jejich životě. O životě umělců za totáče. O životě ženy s umělcem za totáče. Je to hodně dobrý. Kupte si to. Taky jsem si to koupila. K. (Původní text recenze zkopírovaný z fb profilu K.V.)

Kniha Citrusový sad - obálkaCitrusový sad
Tremblay Larry
*****
Kniha se četla s bolestí a smutkem. Ten příběh je ...
SAmuel Pola, 25.10.2018

Kniha se četla s bolestí a smutkem. Ten příběh je asi o islámském terorismu, fenoménu mučedníků. Ale hlavními aktéry jsou bratři. Je to příběh o bratrství, ale také o manipulaci a zneužití náboženství. Azíz a Ahmed. Není to lehká četba, ale konec vede k naději a snad i ke katarzi. PP

Kniha Popmusic z Vittuly - obálkaPopmusic z Vittuly
Niemi Mikael
*****
Rozhodně stojí za přečtení. Chlapecký svět a severské země.
Tomas Sliva, 24.10.2018

Rozhodně stojí za přečtení. Chlapecký svět a severské země.

Kniha Kniha o moři - obálkaKniha o moři
Umění ulovit na otevřeném moři z gumového člunu žraloka
Stroksnes Morten
*****
Nikdy bych nepředpokládala, že takovou knihu o ...
Akirek, 22.10.2018

Nikdy bych nepředpokládala, že takovou knihu o takto specifické události dokážu přečíst.
Kniha je napsána s obrovským respektem k moři a přírodě vůbec.
Kdyby se takto čtivě a krásným jazykem psaly učebnice, nejen o přírodě, v hlavách studentů by zůstalo daleko více nejen encyklopedických
poznatků.

Moto této poblikace vystihuje tato ukázka z knihy:
Všichni museli cítit totéž a po zádech jim přeběhl mráz, jakmile si uvědomili, že moře postrádá slitování i paměť. Co spolkne, je pryč, stane se potravou pro ryby, kraby a ploštěnce, pro drobné úhořovce, kroužkovce, pro všechny parazity tam dole. Pod hladinou a v objetí věčného pomíjivého veškerenstva.

Krásně napsaná kniha nejen o moři, životu, nádherném, ale krutém severu, ale hlavně naší malosti v soukolí přírody.

Kniha Věštba - obálkaVěštba
Benjaminová Chloe
****
V této knize prožíváme osudy čtyř sourozenců, ...
Akirek, 22.10.2018

V této knize prožíváme osudy čtyř sourozenců, kteří z dětské zvědavosti navštíví věštkyni a nechají si předpovědět svou smrt.
Věštba, pak ovlivní celý jejich další život a čtenář se musí zamýšlet nad tím, jestli všechny smutky v jejich životě jsou způsobeny věštbou nebo životem samotným.
Román se čte dobře, postavy a jejich osudy jsou zajímavé, jen knihu nejde přečíst najednou, musela jsem ji často odkládat, protože je velmi depresivní.

Dalších 10 názorů »
Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek