Ohlasy

Recenze v médiích

Kniha Evoluce všeho - obálkaEvoluce všeho
Jak malé změny přetvářejí svět
Ridley Matt
Ridley, Matt: Evoluce všeho
iLiteratura, Pavel Pecháček, 18.07.2018

Týká se evoluce jen živé přírody, nebo ji lze aplikovat i na systémy neživé? A lze-li, jedná se o povrchní analogizování dvou odlišných procesů, nebo za vším stojí v jádru totožný princip? Jak může evoluční smýšlení přispět k řešení problémů táhnoucích se od ekonomických záležitostí přes reformu školství až po palčivé otázky typu rychle rostoucí lidské populace? Nejen tím se ve své nové knize zabývá známý britský popularizátor. Výsledek je i přes jisté výhrady v mnoha směrech (r)evoluční.

Kniha Noví lidé - obálkaNoví lidé
Rasmussen Knud
Rasmussen, Knud: Noví lidé
iLiteratura, Markéta Kliková, 18.07.2018

Knud Rasmussen, jehož socha v nadživotní velikosti krášlí kodaňské pobřeží u prominentní čtvrti Charlottenlund, představuje dodnes ikonu dánského cestovatelství. Rasmussenův přínos pro povědomí o grónské kultuře nemá ve světě obdoby, ačkoli od jeho polárních cest uplynulo už přes sto let.

Kniha Valčík stromů a nebe - obálkaValčík stromů a nebe
Guenassia Jean-Michel
Guenassia, Jean-Michel: Valčík stromů a nebe
iLiteratura, Vendula Pazderová, 06.07.2018

Co když van Gogh nespáchal sebevraždu? Jak se mohlo stát, že část jeho obrazů v Musée d’Orsay je padělek, a co když měl na konci života poměr s dcerou svého lékaře, doktora Gacheta, údajného obdivovatele impresionistů? Jean-Michel Guenassia předkládá lehce melodramatickou verzi posledních dvou měsíců umělcova života na pozadí věrohodně vykresleného fin de siècle.

Kniha Falešné hranice - obálkaFalešné hranice
Akce „Kámen“. Oběti a strůjci nejutajovanějších zločinů StB 1948–1951
Jandečková Václava
Jandečková, Václava: Falešné hranice
iLiteratura, Jan Jaroš, 01.07.2018

Hned v poúnorovém období sestrojila StB důmyslný a nákladný plán, jak chytit každého, kdo by chtěl opustit republiku. Mnohé oběti ani později při soudním procesu nevytušily, že zabředly do šalebných intrik.

Kniha Josephine Bakerová - obálkaJosephine Bakerová
Bocquet José-Luis, Muller Catel
Bocquet, José-Louis; Muller, Catel: Josephine Bakerová
iLiteratura, Eliška Turčanová, 23.06.2018

Životní příběh Josephine Bakerové, ženského idolu 20. století, první černošské hvězdy světového formátu a bojovnice proti rasové segregaci. Nový přírůstek edice Argomiks navazuje na loňské vydání komiksové biografie Kiki z Montparnassu autorské dvojice Bocquet & Catel.

Dalších 10 recenzí »

Názory našich čtenářů

Kniha Zlodějka knih - obálkaZlodějka knih
Zusak Markus
*****
Román, jenž se Vám vryje do paměti. Jak plyne čas, ...
Le Minh Tâm, 05.07.2018

Román, jenž se Vám vryje do paměti. Jak plyne čas, lze postupně sledovat malou Liesel, její nevědomost o nacistickém Německu a jeho vůdci, až po dospívající dívku, která je poznamenána ztrátami a nočními můrami v důsledku války. Autor tak čtenáře nutí přemýšlet o době, kdy nic nebylo samozřejmé, o vše se muselo bojovat a dny byly naplněny strachem. I po dočtení Vás knížka přiměje se myšlenkami vracet ke všem postavám, jež jste v průběhu četby poznávali a přemýšlet nad vším, co bylo v příběhu zachyceno.

Kniha Nestvůra z Essexu - obálkaNestvůra z Essexu
Perryová Sarah
****
Co je vlastně opravdové přátelství? Jak se ...
Mary, 02.07.2018

Co je vlastně opravdové přátelství? Jak se vyrovnat s typem "zakázané lásky"? Je správné to, co dělám? Na pozadí událostí kolem "objevení nestvůry" se řeší zásadní životní otázky. Ty otázky nebyly znepokojující jen za "starých časů", ale možná o to větší znepokojení prožíváme dnes, když čteme příběh Cory Seabornové, pastora Williama Ransoma a chirurga Luka Garretta.

Kniha Dívka, která upíjela měsíc - obálkaDívka, která upíjela měsíc
Barnhillová Kelly
*****
Musím autorku pochválit za to, jakým dobrým ...
Renata, 25.06.2018

Musím autorku pochválit za to, jakým dobrým způsobem pojala celé téma. Jak rozvinula, svinula a zase postupně rozvíjela dějovou linii, ve které snad nenajdete nic, co by se „na konci knihy nevysvětlilo“. Atmosféra příběhu je vynikající a nezapomenutelná: je to už víc jak měsíc, co jsem knihu četla a pořád si vybavuju její „chuť“.

Kniha Poslední tečka za Rukopisy - obálkaPoslední tečka za Rukopisy
Nová literatura faktu
Urban Miloš
*****
Pan Autor vytvořil mistrnou mystifikaci, takže po ...
Doktor QQ, 18.05.2018

Pan Autor vytvořil mistrnou mystifikaci, takže po dočtení knihy se musíte upřímně smát a zároveň přemýšlíte, zda autora nenavštívit a nepraštit ho jeho knihou po hlavě.. Pokud jste k tomu ještě utrpěli jakés takés vzdělání, které vám neznechutilo Národní obrození a česká historie 19. století vám není cizí, budete se bavit dvojnásob. Technická poznámka - K.H. Borovský nemohl na Slavíně spočinout po boku K.H. Máchy, neboť ten v té době dlel (tlel) v Litoměřicích...

Kniha Návrat do Killybegs - obálkaNávrat do Killybegs
Chalandon Sorj
*****
Safra, to bylo ale dobré! Příběh, napětí, a hlavně ...
Terka M., 01.05.2018

Safra, to bylo ale dobré! Příběh, napětí, a hlavně literární styl, způsob vyprávění, přirovnání, a snad i překlad, prostě mi to fakt sedlo. Navíc to nebylo ani trapně krátké nebo zbytečně dlouhé, ale tak akorát. A navíc ve vydání nebyly chyby.

Dalších 10 názorů »
Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek