Ohlasy

Recenze v médiích

Kniha Jak se dělá evoluce - obálkaJak se dělá evoluce
Labyrintem evoluční biologie
Begallová Sabine, Burda Hynek, Mihulka Stanislav, Storch David, Zrzavý Jan
Begall, Sabine; Burda, Hynek; Mihulka, Stanislav; Storch, David; Zrzavý, Jan: Jak se dělá evoluce
iLiteratura, Pavel Pecháček, 09.04.2017

Mezi laickou veřejností stále přežívá zjednodušená představa, jak se vlastně život na Zemi vyvíjel a vyvíjí. Autoři již klasické knihy na toto téma se po třinácti letech od prvního vydání vracejí na scénu s přepracovaným a výrazně rozšířeným spisem a srozumitelně, vtipně a erudovaně nás informují, jak to s tou evolucí je.

Kniha Kafka - Rané roky - obálkaKafka - Rané roky
1883–1911
Stach Reiner
Stach, Reiner: Kafka: Rané roky (in Respekt)
iLiteratura, Jan Lukavec, 15.03.2017

S ohromným množstvím nastudovaného materiálu se autor popasoval se ctí a elegantně. Výsledná biografie je čtivá, Kafku nekarikuje, snaží se ho přiblížit ze všech možných úhlů a osvětlit co nejvíce okolností, které spolurozhodovaly o tom, kým se stal.

Kniha Spisovatelé a leviatan: Eseje IV. (1947-1949) - obálkaSpisovatelé a leviatan: Eseje IV. (1947-1949)
Orwell George
Orwell, George: Spisovatelé a leviatan: Eseje IV. (1947–1949)
iLiteratura, Jan Zikmund, 13.03.2017

Pro Orwellovo dílo je příznačný politický přesah většiny textů a silná potřeba zkoumat a popisovat znepokojivé jevy, která vynikla obzvlášť v publicistice. Další výbor z ní se teď k českému čtenáři dostává v podobě posledního svazku Esejí, vydávaných nakladatelstvím Argo.

Kniha Ukulele jam - obálkaUkulele jam
Mešković Alen
Mešković, Alen: Ukulele Jam
iLiteratura, Barbora Grečnerová, 14.02.2017

Rockmetalový bildungsroman z prostředí utečeneckého tábora za chorvatsko-bosenské války ukazuje, jak složité je přijít o domov a zázemí. Dánsko-bosenský autor čerpá z vlastních zkušeností a přibližuje pocity mladých uprchlíků, kteří se s tvrdou realitou musí vyrovnávat v náročném období dospívání.

Kniha Anděl Esmeralda - obálkaAnděl Esmeralda
DeLillo Don
Biograf je chrámem Páně
RESPEKT, Ladislav Nagy, 13.02.2017

Povídkový soubor Anděl Esmeralda je skvostným přírůstkem k dalšímu českému uvedení spisovatele Dona DeLilla. Autora, jenž patří spolu s Philipem Rothem, Th omasem Pynchonem či Paulem Austerem k žijícím klasikům moderní americké literatury a bez přehánění je jedním z nejvýznamnějších autorů druhé poloviny 20. století. (...) Anděl Esmeralda je jedna z nejvýraznějších knih, které v poslední době v češtině vyšly, a nemalou zásluhu na tom má Petr Onufer, jehož překlad je přesný, vnímavý a poctivý. Není to kniha líbivá, hezká, ale o to významnější. Mimo jiné coby připomínka, že velké umění se nepodbízí a nebojí se překračovat žánry.

Dalších 10 recenzí »

Názory našich čtenářů

Kniha Závěrka - obálkaZávěrka
aneb ztížená možnost happy-endu
Urban Miloš
**
Přeceněná kniha. Vskutku slaboučké téma. To dávný ...
Tiefenbach Miroslav, 20.04.2017

Přeceněná kniha. Vskutku slaboučké téma. To dávný „socialistický“ film Dobré světlo s Karlem Heřmánkem v hlavní roli měl daleko, daleko nosnější.

Kniha Drahý příteli - obálkaDrahý příteli
Bondouxová Anne-Laure, Mourlevat Jean-Claude
*****
Kniha od které se nejde jen tak odtrhnout. Žádná kniha mě ...
Hana Gajdošíková, 19.04.2017

Kniha od které se nejde jen tak odtrhnout. Žádná kniha mě takto už dlouho nezaujala. Zdánlivě nezajímavou formou, výměnou emailů, se odehraje skvělý a napínavý příběh, který vás udrží v napětí až do samého konce. Můžu doporučit.

Kniha Za temnotou - obálkaZa temnotou
Mantelová Hilary
*****
Zvláštní kniha. Možná ji lépe vystihne popis toho, o co ...
kacaba, 07.04.2017

Zvláštní kniha. Možná ji lépe vystihne popis toho, o co nejde, než popis toho, o co jde. Přestože hlavní postavou je žena, co komunikuje s duchy, není to kniha ani o ezoterice, ani nejde o horor. Schopnost vnímat duchy autorka nahlíží stejně samozřejmě, jako by popisovala výjimečný hudební sluch. Přestože na konci dojde k jakémusi docela brutálnímu odhalení, nečte se to jako kauzální příběh vyprávěný za účelem tohoto odhalení - struktura děje se spíš blíží výseku ze všedního života dvou nevšedních žen. Přestože život hlavní postavy je spjat s tím, že si vydělává zmíněnou ezoterikou, nemohou se z toho možná tak docela těšit ani milovníci ezoteriky ani její odpůrci. Protože na jednu stranu se autorka k lidem provozující tyto praktiky nestaví zrovna lichotivě, umí být vlastně docela drsná - na druhou stranu ale ezoteriku nezpochybňuje a schopnost být médiem pojímá jako naprosto samozřejmý a téměř běžný druh talentu. I když samotný námět by velmi dobře posloužil i nějakému klasickému hororu, Hilařina sofistikovaná forma vyprávění má blíž ke společenskému nebo psychologickému románu. Zkrátka: je to zvláštní kniha.

Kniha Malý vetřelec - obálkaMalý vetřelec
Watersová Sarah
*****
Má oblíbená autorka, oblíbené prostředí a neobvyklý příběh - ...
kacaba, 07.04.2017

Má oblíbená autorka, oblíbené prostředí a neobvyklý příběh - co si přát víc. Duchařskou linku netřeba vnímat jako pointu příběhu (popravdě její vývoj i zakončení jsou docela předvídatelné) - ale spíš jako předpoklad pro to, aby se postavy dostávaly do hodně neobvyklých a těžko logicky pochopitelných situací. Přičemž Sarah Watersová umí napsat postavy velmi živoucí a uvěřitelné, s kterými se čtenář snadno spřátelí. A jednání takových postav, jejich vývoj a proměna vztahů mezi nimi mi přinášely větší zdroj napětí než existence nadpřirozeného elementu. To byl spíš jen takový zajímavý bonus.

Kniha Cobainovi žáci - obálkaCobainovi žáci
Pech Miroslav
*****
"Trainspotting z Jižních Čech..." (recenze Radia Wave, která ...
Daniel Kyncl, 03.04.2017

"Trainspotting z Jižních Čech..." (recenze Radia Wave, která mluví za vše)

Dalších 10 názorů »
Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek