Ohlasy

Recenze v médiích

Kniha Jaro na Sommě - obálkaJaro na Sommě
Deschamps Marie, Wantiez Éric
Wantiez, Éric; Deschamps, Marie: Jaro na Sommě
iLiteratura, Pavel Mandys, 15.09.2018

Krátký příběh ze zákopů první světové války sází na metaforickou obraznost a křehkost, v daných kulisách dosti nepatřičnou. A má svou působivost, byť jde vlastně jen o krátkou povídku.

Kniha Odbila dvanáctá hodina - obálkaOdbila dvanáctá hodina
Preussler Otfried
Preußler, Otfried: Odbila dvanáctá hodina
iLiteratura, Matěj Matela, 13.09.2018

Klasik literatury pro děti, liberecký rodák Otfried Preußler, sesbíral třicet devět pověstí, které se tradují napříč Německem, ale i v oblastech jeho rodného česko-slezského pomezí. Všechny příběhy spojuje příjemně tajuplný, někdy až strašidelný nádech, stejně jako fenomenální vypravěčský styl, který nadchne malé i odrostlejší čtenáře.

Kniha Esmera - obálkaEsmera
Vince, Zep
Zep: Esmera
iLiteratura, Pavel Bušta, 08.09.2018

Erotické komiksy se čím dál častěji objevují v českých knihkupectvích. Jejich charakter se pohybuje od jemných náznaků až k explicitním scénám na hranici pornografie. Dva letošní svazky demonstrují spíše onu jemnější verzi.

Kniha Florencie v extázi - obálkaFlorencie v extázi
Chaffeeová Jessie
Chaffee, Jessie: Florencie v extázi
iLiteratura, Markéta Musilová, 26.08.2018

Kunsthistorička Hannah za sebou v Bostonu nechává stíny minulosti a vydává se do Florencie, která jí učaruje. Začne studovat osudy mystiček italského středověku a renesance, které si v rámci své sebetrýznivé duchovní cesty odpíraly jídlo a měly tak s Hannah mnoho společného.

Kniha Záhady kvantového světa - obálkaZáhady kvantového světa
Damour Thibault
Damour, Thibault; Burniat, Mathieu: Záhady kvantového světa
iLiteratura, Pavel Pecháček, 18.08.2018

Kvantová teorie a komiks? Proč ne! Kniha vzešlá ze spolupráce teoretického fyzika a nadějného mladého kreslíře ukazuje, že i poměrně složité téma se dá tímto způsobem přednést až překvapivě srozumitelně, navíc s využitím prostředků, jež klasické popularizační knížky postrádají.

Dalších 10 recenzí »

Názory našich čtenářů

Kniha Tenkrát, když navigovaly hvězdy. Sentimentální cesta po Středomoří. - obálkaTenkrát, když navigovaly hvězdy. Sentimentální cesta po Středomoří.
Vanoli Alessandro
****
Chcete poznat středomořský svět ještě předtím, než ...
Akirek, 13.09.2018

Chcete poznat středomořský svět ještě předtím, než se začal ztrácet pod nápory turistů? Jak fungoval bez hotelů a luxusních jachet? Proč vlastně ztratil svoje původní kouzlo? Proč už není takový, jaký býval? A ztratil to kouzlo doopravdy? V tom případě je pro Vás tato kniha. Zavede Vás v toku času od Sókrata po dvacáté století a budete vědět, v čem byl (a tak trochu ještě stále je) tento prostor tak výjimečný. Italský historik Alessandro Vanoli nás provádí zásadními momenty středomořské historie a zároveň nás seznamuje se současnými (nebo nedávno minulými) pohledy na důležitá střediska Středomoří, v němž převládá osobní zážitek. Je to sentimentální cesta (jak zní původní podtitul knihy), ale dokáže (alespoň v mém případě tomu tak bylo) vyvolat intenzivnější zájem o svět dávného římského Mare Nostrum.

Kniha Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY - obálkaPodivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY
Puértolas Romain
****
Absurdní cesta absurdní postavy. Lehký, zábavně ...
Akirek, 13.09.2018

Absurdní cesta absurdní postavy. Lehký, zábavně groteskní příběh fakíra pobavil.Přiznám se že nad jmény v závorkách jsem se usmála vlastně pokaždé a krátké kapitoly knize dávaly svižnější ráz. Skutečně jsem si pouť fakíra užívala a těšila se na další jeho zcela náhodnou cestu po naší matičce Evropě.

Kniha Fína - obálkaFína
Šafránková Daniela
*****
Tahle kniha opravdu chytne a nemůžete se od ní ...
Hanka, 13.09.2018

Tahle kniha opravdu chytne a nemůžete se od ní odtrhnout. Přesně jak píše pan knihkupec Sekula. Má v sobě trochu záhady, otevírá pohled na život američanů v Praze v 90. letech a je to zajímavá konfrontace s příběhy 30. let minulého století. Strhující, neomšelé. Měla jsem pocit, že mě unáší řeka a já čekám, kam mě donese. Vřele všem doporučuji.

Kniha Mycelium V: Hlasy a hvězdy - obálkaMycelium V: Hlasy a hvězdy
Kadlečková Vilma
****
Konečně jsem na chvíli svobodný. Ten příběh je ...
Vlkodlak, 09.09.2018

Konečně jsem na chvíli svobodný. Ten příběh je strašně zajímavý a těším se, jak to celé dopadne. Na druhou stanu ta "psychologie" postav je čím dál otravnější a přijde mi to jako ztráta času. Když se tam potřicáté omílají Lucasova traumata z dětství, už mne to skoro irituje. Aš šádova nenávist, vzhledem k tomu, jak je vykreslován jako naprosto perfektní bytost, je těžce nedůvěryhodná. A slovo "hrůza", které je tam skoro pořád, už je akorát směšné.
Vilmo, nechcete zajít na nějaký kurz psychologie postav? A hlavně ... mohla byste trochu krotit tu grafomanii? Dokonalé věci jsou vybroušené a krátké, ne opakující se ...

Ale přesto ... extrémně zajímavý příběh a svět. Díky za to.

Kniha Láska v době globálních klimatických změn - obálkaLáska v době globálních klimatických změn
Pánek Josef
****
Text mě pohltil a přečetl jsem knihu během noci. ...
SAmuel Pola, 04.09.2018

Text mě pohltil a přečetl jsem knihu během noci. Doporučuji, i když podobné cestopisy nejsou zcela mým "cup of tea". Jazyk nepustí čtenáře k odpočinku, spád a příběh. Někdy chcete vystoupit a oddechnout, ale nejde to. Co je fikce, co je pravda. Autor neprozradí a ani o to nejde. jak někde napsal Amos OZ - to, co se děje mezi čtenářem a textem, je to podstatné. Ocenění si kniha určitě zaslouží.

Dalších 10 názorů »
Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek