Ohlasy

Recenze v médiích

Kniha Náhle sami - obálkaNáhle sami
Autissierová Isabelle
Autissier, Isabelle: Náhle sami
iLiteratura, Magdaléna Rejžková, 18.10.2017

V dobrodružném románu Náhle sami od francouzské spisovatelky a mořeplavkyně Isabelle Autissierové se čtenáři ocitnou na opuštěném mrazivém ostrově s párem třicátníků, který v nehostinných podmínkách svádějí boj o přežití.

Kniha Trhlina - obálkaTrhlina
Karika Jozef
Karika, Jozef: Trhlina
iLiteratura, Pavel Mandys, 17.10.2017

Román slovenského bestselleristy balancuje na hraně hororu a mystéria přesně tak, aby nalákal a převážně uspokojil jak fanoušky hororového žánru, tak čtenáře náročnější. Stačí mu k tomu jedno malé pohoří ve středním Slovensku.

Kniha Láska v době globálních klimatických změn - obálkaLáska v době globálních klimatických změn
Pánek Josef
Pánek, Josef: Láska v době globálních klimatických změn
iLiteratura, Kamila Klímová, 11.10.2017

V době, kdy v české próze často postrádáme reflexi současnosti a celospolečenských témat, je velice osvěžující, když se objeví kniha, která nejenom dalekosáhle překračuje zeměpisné hranice České republiky, ale zároveň se pokouší odhalit stereotypy našeho uvažování o světě, o tom, co to znamená být šťastný, i mnohé další.

Kniha Dáma s tygříkem - obálkaDáma s tygříkem
a další logické hrátky
Smullyan Raymond
Smullyan, Raymond: Dáma s tygříkem a další logické hrátky
iLiteratura, Pavel Pecháček, 06.10.2017

Logika je prima věc, cvičit je ji třeba přec. A s kým jiným, než se slavným mistrem hlavolamů, jenž pro čtenáře připravil pěknou porci hádanek, které (logicky) gradují od jednoduchých až po ty nejzatrolenější. A návdavkem je zasadil do atraktivních kulis, od blázince po exotický ostrov, takže nezbývá než zapnout mozek a začít řešit.

Kniha Usáma - obálkaUsáma
Tidhar Lavie
Tidhar, Lavie: Usáma
iLiteratura, Martina Šímová, 02.10.2017

Ve svém románu Usáma nastoluje Tidhar Lavie alternativní realitu, ve které nikdy nedošlo k 11. září a válka proti terorismu se nerozběhla. I přesto zde figuruje jistý Usáma bin Ládin a svět po 11. září je autorovo hlavní téma. V roce 2012 získalo dílo ocenění World Fantasy Award, avšak o typickou sci-fi či fantasy se rozhodně nejedná.

Dalších 10 recenzí »

Názory našich čtenářů

Kniha Nevlastní - obálkaNevlastní
Hruška Petr
***
Není to špatné, ale po Zeleném svetru bych čekal víc. Štefan
Štefan Hanuš, 09.10.2017

Není to špatné, ale po Zeleném svetru bych čekal víc. Štefan

Kniha Cobainovi žáci - obálkaCobainovi žáci
Pech Miroslav
*
Slabý, slabý slabý. Zbytečně vyhozený peníze. ...
lalok, 09.10.2017

Slabý, slabý slabý. Zbytečně vyhozený peníze. Víceméně žádný děj, jen několik chvilkových "zápletek" typu - utekl jsem z domova, hulim, hulim, máma brečí - vrátil jsem se domu - všechno je v cajku. Vožrali jsme se, zhulili jsme se, nemám prachy, je mi blbě, nic neumim, jsem na nic... Nuda a nuda. A skoro na každým motivu se mi tak nějak zdálo, že už jsem to někde viděl... Po recenzi, co vyšla myslím na Idnesu, jsem se těšil, jak se vrátím do svého grungeového mládí, ale bylo to šlápnutí vedle. Snad jen ten, kdo se cítí jako naprosto zbytečný looser tam může najít nějakou duševní rezonanci. Překvapuje mě, že autora tolik zasáhla Nirvana, když se Cobain zatřelil v 94 , kdy bylo autorovi necelých 8 let. Každopádně alespoň na výběru kapel se shodneme.

Kniha Dějiny ďábla - obálkaDějiny ďábla
Muchembled Robert
****
Vzhledem k obsahu knihy by bylo ideální, kdyby ...
Jungolink, 03.10.2017

Vzhledem k obsahu knihy by bylo ideální, kdyby název v sobě nesl ještě slovo „Kulturní“, neboť některé prameny (zpovědní příručky, čarodějnické procesy z pohledu jiných než literární tvorby apod.) zůstaly autorem téměř nedotknuty. Co se však týče ďáblovy úlohy v kultuře druhého tisíciletí našeho letopočtu, jde o výbornou publikaci: Kníže temnot je probírán v kontextu s beletristickou literaturou a jejími předchůdci, s komiksy i „urban legends“ nebo v souvislosti s kinematografií či reklamou. Škoda jen, že se zaměřuje „pouze“ na románsko- a germánskojazyčné regiony; zbytek křesťanského světa je zachycen jen ve formě občasných exkurzů do problematiky.

Kniha Kniha o Baltimorských - obálkaKniha o Baltimorských
Dicker Joël
****
Autor mě zaujal už předchozí knihou Pravda o ...
kacaba, 10.09.2017

Autor mě zaujal už předchozí knihou Pravda o případu Harryho Queberta - a Baltimorské pokládám za viditelně pokročilejší. Opouští detektivní a thrillerová schémata a snaží se blížit víc společenskému nebo psychologickému románu. Úrovně těch nejlepších angloamerických představitelů tohoto žánru sice ještě zdaleka nedosahuje, ale čtenáře si umí získat díky svému vypravěčskému stylu. Kdo se obává, že nějaké rodinné vzpomínky budou nudné čtení a pobrekávání nad ztraceným dětstvím, ten se bát nemusí, román si umí udržet napětí a rodinná historie odhalí i nejedno překvapení. Netvrdím, že kniha člověku změní pohled na svět anebo že to bude nezapomenutelný zážitek, ale za slušné čtení ji považuji a o autora se nepochybně budu zajímat i dál.

Kniha Pravda o případu Harryho Queberta - obálkaPravda o případu Harryho Queberta
Dicker Joël
****
Velmi svižný poutavý vypravěčský styl, díky ...
kacaba, 10.09.2017

Velmi svižný poutavý vypravěčský styl, díky kterému se autor ihned zařadil mezi ty, které chci dál sledovat a číst. Ústřední zápletka je detektivní - ale o klasickou detektivku nejde, můžete vše vnímat i jako příběh jednoho spisovatele a postav z jednoho amerického městečka. Nečekejte sice hlubokou psychologii nebo nějaké objevné pravdy o životě, ale napětí a zajímavou zápletku ano. Závěr knihy byl na můj vkus sice už příliš překombinovaný - ale autor dokázal udržet můj zájem a pozornost a nakonec i překvapil.

Dalších 10 názorů »
Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek