Názory našich čtenářů

Kniha Vzpomínej na mě zítra při bitvě - obálkaVzpomínej na mě zítra při bitvě
Marías Javier
*****
Maňana en batalla piensa en mí ... půvab textu s ...
HannyC, 02.11.2017

Maňana en batalla piensa en mí ... půvab textu s překladem ztratil své magické kouzlo ... originálu překlad ubral na erbenovské zvukomalebnosti španělských souvětí ... nicméně obsahově opět dokonalý Marías ... rozhodně nejlepší román autora ... jasně vymezující osobu vypravěče "samce" ... a jeho vztah k okolí ... už od prvních stránek jsem cítila vůči "hrdinovi" silnou averzi ... copak by někdy nějaká žena nechala doma samotné tříleté dítě? ... navíc s mrtvou maminkou/ženou v zamčeném bytě? ... a nepomohlo ani jeho žensky "rozostřené" vnímání svého okolí ... a ex-manželky ... ani román ... ani studie osobnosti ... prostě opět lyrika s epikou v jednom zapleteném klubíčku ... akademický román akademického autora ... vyjímečný svým dějem ... vyjímečný svým textem ... vyjímečný svou lyrikou ...

Kniha Zlodějka knih - obálkaZlodějka knih
Zusak Markus
*****
Knížka o sympatické zlodějce, kterou prostě musíte ...
HannyC, 02.11.2017

Knížka o sympatické zlodějce, kterou prostě musíte milovat (knížku i zlodějku) :) ... i samotná paní Smrt je oběma unesena ... vypráví o nich s nepochopitelnou láskou a přátelským zaujetím ... což byste od paní Smrti asi nečekali ... příběh o životě ... který však není "šablonovým" vyprávěním o Německu, Židech a konci války ... je to krásný, smutný dětský příběh o hladu ... o hladu po všem ... tak jak to v mládí bývá ... a ano ... přiznávám, i já jsem si na konci knihy pobrečela ... ale krásně, smutně a dětsky :)

Kniha Digitální pevnost - obálkaDigitální pevnost
Brown Dan
*****
.. opět náš starý dobrý Dan Brown ... bohužel opět ...
HannyC, 02.11.2017

.. opět náš starý dobrý Dan Brown ... bohužel opět ta známá osvědčená šablona ... knížka se skvěle a opravdu rychle čte :) - ovšem kdo zná styl autora tuší, že na konci "dosáhne" literárního orgasmu způsobem: 1) velká závěrečná "šou" a 2) překvapení - odhlaení, které pro znalce pana Browna bohužel není překvapením ... škoda ... jinak bez "další" kritiky :)

Kniha Foucaultovo kyvadlo - obálkaFoucaultovo kyvadlo
Eco Umberto
*****
Kniha, která zraje jako víno :) ... a vy spolu s ...
HannyC, 02.11.2017

Kniha, která zraje jako víno :) ... a vy spolu s ní :) ... "životní" moudrost je tu podávána po kapkách, stránku za stránkou ... někdy poutavě ... někdy zdlouhavě ... i když se zprvu zdá, že je vše psáno akademikem pro akademiky po několika desítkách stránek zjistíte, že si tam "dost" najde i milovník thrilleru ... čtení, které vás dostane výš o "další" životní level :) ... jistojistě :)

Kniha Do nejtemnějšího kouta - obálkaDo nejtemnějšího kouta
Haynesová Elizabeth
*****
Tato knížka je úžasná,četla jsem a hltala každou ...
Iveta Gajdosova, 28.10.2017

Tato knížka je úžasná,četla jsem a hltala každou stránku,doporučuji. Skvělé napsané smutné a pravdivé.

Kniha Mycelium V: Hlasy a hvězdy - obálkaMycelium V: Hlasy a hvězdy
Kadlečková Vilma
*****
trochu překvápko, když na konci pentalogie ...
Páral Marek, 21.10.2017

trochu překvápko, když na konci pentalogie zjistím, že šestej díl vyjde za půl roku, ale nešť, kdy má člověk možnost přečíst si něco tak monstrózního od české autorky?! Na recenzi si netroufám, jsem v tom čerstvě až po uši, nějakejch dva tisíce stran. Jo, polovičku bych jako chlap oželel, ty detailní pohledy všem zúčastněnejm do hlav jsou napřed úchvatný, pak obdivuhodný a nakonec únavný. Ale kruci, je to chytrý, je to zamotaný a je to napínavý, takže ten šestej díl chci. To je jasně za šestou hvězdu!

Kniha Zrození vagabunda - obálkaZrození vagabunda
Neusedlí lidé v Čechách 17. a 18. století
Himl Pavel
***
Kniha rozhodně stojí za to. Jediným, a VELMI ...
Eva Kohoutová, 20.10.2017

Kniha rozhodně stojí za to. Jediným, a VELMI rušivým elementem při čtení je použití přehnané genderové korektnosti. Celý text je protkán spojeními "historik a historička", "badatel a badatelka", "čtenář či čtenářka", "autor či autorka"..... a co tulačky a vagabundice?

Kniha Záludné léto - obálkaZáludné léto
Aaronovitch Ben
****
Z dosavadní série jde o asi nejslabší díl, který ...
Petra Vrábliková, 20.10.2017

Z dosavadní série jde o asi nejslabší díl, který končí v klubku nevysvětlených a otevřených konců. ale stále se vyplatí jej číst, nejméně proto, že zjistíte, kdo je vlastně Molly. Suchý humor hlavního hrdiny zůstává nezměněn, liší se jen prostředí. Zápletka je trochu plochá na rozdíl od předchozích dílů a rozuzlení je hodně za hranou toho, čemu bychom jinak ještě byli schopni uvěřit.
Pokud se lépe nenaučím anglicky, budu další rok čekat na další díl? Ach jo.

Kniha Nevlastní - obálkaNevlastní
Hruška Petr
***
Není to špatné, ale po Zeleném svetru bych čekal víc. Štefan
Štefan Hanuš, 09.10.2017

Není to špatné, ale po Zeleném svetru bych čekal víc. Štefan

Kniha Cobainovi žáci - obálkaCobainovi žáci
Pech Miroslav
*
Slabý, slabý slabý. Zbytečně vyhozený peníze. ...
lalok, 09.10.2017

Slabý, slabý slabý. Zbytečně vyhozený peníze. Víceméně žádný děj, jen několik chvilkových "zápletek" typu - utekl jsem z domova, hulim, hulim, máma brečí - vrátil jsem se domu - všechno je v cajku. Vožrali jsme se, zhulili jsme se, nemám prachy, je mi blbě, nic neumim, jsem na nic... Nuda a nuda. A skoro na každým motivu se mi tak nějak zdálo, že už jsem to někde viděl... Po recenzi, co vyšla myslím na Idnesu, jsem se těšil, jak se vrátím do svého grungeového mládí, ale bylo to šlápnutí vedle. Snad jen ten, kdo se cítí jako naprosto zbytečný looser tam může najít nějakou duševní rezonanci. Překvapuje mě, že autora tolik zasáhla Nirvana, když se Cobain zatřelil v 94 , kdy bylo autorovi necelých 8 let. Každopádně alespoň na výběru kapel se shodneme.

« Předchozí názory Dalších 10 názorů »
Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek