Názory našich čtenářů

Kniha Fína - obálkaFína
Šafránková Daniela
*****
Ve Fíně sledujeme 2 dějové linie související se ...
Jitka, 01.10.2018

Ve Fíně sledujeme 2 dějové linie související se dvěma ženami. Se životem Fíny se seznamujeme prostřednictvím jejího deníku. Fína prožívá mládí a několik lásek v době protektorátu v Praze. Lisa, žena ve středních letech a matka dvou dospělých dětí, přijíždí ve 90. letech po rozpadu svého manželství do Prahy, kde se snaží rozluštit záhadu spojenou se životem jejího otce a právě Fíny. Po počátečním rozčarování se postupně začíná stavět na vlastní nohy a nachází radost ze života na místě, kde by to nečekala. K nalezení vlastní cesty jí pomáhá trpělivost, humor, a také šťastné náhody, jež můžou jít naproti těm, kteří hledají. S odstupem téměř 30 let, kritickým pohledem Američanky sledujeme život v porevolučních Čechách nejen Čechů, ale i početné komunity Američanů u nás. S velkým potěšením jsem si Fínu přečetla a zavzpomínala na dobu minulou z jiného úhlu, než je obvyklé. Děkuju autorce!!!

Kniha Fína - obálkaFína
Šafránková Daniela
*****
Knihu jsem přečetla jedním dechem. Je čtivá, ...
Gregorini Alena, 26.09.2018

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Je čtivá, zajímavá, poučná. Souhlasím s předchozími recenzemi. Mohu ji vřele doporučit.

Kniha Fína - obálkaFína
Šafránková Daniela
*****
Tato kniha, autorčina třetí, je naprosto skvělá. ...
Veronika, 25.09.2018

Tato kniha, autorčina třetí, je naprosto skvělá. Říká se, že třetí dílo v jakémkoliv uměleckém směru často bývá kritické. Fína naopak ještě předčila své dvě (velmi dobré) předchůdkyně. Souhlasím s panem knihkupcem, že je třeba si vzít v práci volno. Je těžké knížku odložit a dělat něco jiného. Fína patří k nejlepším beletriím, které jsem v posledních letech četla. Doporučuji!

Kniha Tenkrát, když navigovaly hvězdy. Sentimentální cesta po Středomoří. - obálkaTenkrát, když navigovaly hvězdy. Sentimentální cesta po Středomoří.
Vanoli Alessandro
****
Chcete poznat středomořský svět ještě předtím, než ...
Akirek, 13.09.2018

Chcete poznat středomořský svět ještě předtím, než se začal ztrácet pod nápory turistů? Jak fungoval bez hotelů a luxusních jachet? Proč vlastně ztratil svoje původní kouzlo? Proč už není takový, jaký býval? A ztratil to kouzlo doopravdy? V tom případě je pro Vás tato kniha. Zavede Vás v toku času od Sókrata po dvacáté století a budete vědět, v čem byl (a tak trochu ještě stále je) tento prostor tak výjimečný. Italský historik Alessandro Vanoli nás provádí zásadními momenty středomořské historie a zároveň nás seznamuje se současnými (nebo nedávno minulými) pohledy na důležitá střediska Středomoří, v němž převládá osobní zážitek. Je to sentimentální cesta (jak zní původní podtitul knihy), ale dokáže (alespoň v mém případě tomu tak bylo) vyvolat intenzivnější zájem o svět dávného římského Mare Nostrum.

Kniha Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY - obálkaPodivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY
Puértolas Romain
****
Absurdní cesta absurdní postavy. Lehký, zábavně ...
Akirek, 13.09.2018

Absurdní cesta absurdní postavy. Lehký, zábavně groteskní příběh fakíra pobavil.Přiznám se že nad jmény v závorkách jsem se usmála vlastně pokaždé a krátké kapitoly knize dávaly svižnější ráz. Skutečně jsem si pouť fakíra užívala a těšila se na další jeho zcela náhodnou cestu po naší matičce Evropě.

Kniha Fína - obálkaFína
Šafránková Daniela
*****
Tahle kniha opravdu chytne a nemůžete se od ní ...
Hanka, 13.09.2018

Tahle kniha opravdu chytne a nemůžete se od ní odtrhnout. Přesně jak píše pan knihkupec Sekula. Má v sobě trochu záhady, otevírá pohled na život američanů v Praze v 90. letech a je to zajímavá konfrontace s příběhy 30. let minulého století. Strhující, neomšelé. Měla jsem pocit, že mě unáší řeka a já čekám, kam mě donese. Vřele všem doporučuji.

Kniha Mycelium V: Hlasy a hvězdy - obálkaMycelium V: Hlasy a hvězdy
Kadlečková Vilma
****
Konečně jsem na chvíli svobodný. Ten příběh je ...
Vlkodlak, 09.09.2018

Konečně jsem na chvíli svobodný. Ten příběh je strašně zajímavý a těším se, jak to celé dopadne. Na druhou stanu ta "psychologie" postav je čím dál otravnější a přijde mi to jako ztráta času. Když se tam potřicáté omílají Lucasova traumata z dětství, už mne to skoro irituje. Aš šádova nenávist, vzhledem k tomu, jak je vykreslován jako naprosto perfektní bytost, je těžce nedůvěryhodná. A slovo "hrůza", které je tam skoro pořád, už je akorát směšné.
Vilmo, nechcete zajít na nějaký kurz psychologie postav? A hlavně ... mohla byste trochu krotit tu grafomanii? Dokonalé věci jsou vybroušené a krátké, ne opakující se ...

Ale přesto ... extrémně zajímavý příběh a svět. Díky za to.

Kniha Láska v době globálních klimatických změn - obálkaLáska v době globálních klimatických změn
Pánek Josef
****
Text mě pohltil a přečetl jsem knihu během noci. ...
SAmuel Pola, 04.09.2018

Text mě pohltil a přečetl jsem knihu během noci. Doporučuji, i když podobné cestopisy nejsou zcela mým "cup of tea". Jazyk nepustí čtenáře k odpočinku, spád a příběh. Někdy chcete vystoupit a oddechnout, ale nejde to. Co je fikce, co je pravda. Autor neprozradí a ani o to nejde. jak někde napsal Amos OZ - to, co se děje mezi čtenářem a textem, je to podstatné. Ocenění si kniha určitě zaslouží.

Kniha Fína - obálkaFína
Šafránková Daniela
*****
Z této knihy jsem nadšený ,děj má spád jako ...
Vladimír Sekula, 28.08.2018

Z této knihy jsem nadšený ,děj má spád jako utržená lavina v Alpách.Když něco děláte,
myslíte jenom na Fínu a vracíte se co nejrychleji ke čtení.
Musím doporučit ,ale vemte si volno v práci.

Knihkupec Vláďa.

Kniha Miluju Tě, protože mě živíš - obálkaMiluju Tě, protože mě živíš
Llorente David
*****
Román v nekonečné větě, která vám nedovolí ...
Kubeš Jan, 28.08.2018

Román v nekonečné větě, která vám nedovolí vystrčit hlavu z knihy, dokud rachot rotačního kulometu slov neustane a vám v hlavě nezůstane jen zvuk protáčejících se hlavní. Makabrózní multipříběh nás strhujícím způsobem vtáhne do jedné madridské čtvrti, jejíž temnotu nedokáže rozptýlit ani plné polední slunce. Carabanchel je jako Gotham bez Batmana, jako Sin City ochucené kořením evropské dekadence a existencialismu. Mistrovsky napsaná kniha, která vám zůstane dlouho v mysli, zejména když vám dojde, že to, co vypadá jako nadsázka, je vlastně jen „magická realita“ vyloučené čvrti někde na okraji kteréhokoli velkoměsta. Dlouho jsem přemýšlel, který autor ve mě naposled nechal stejně zvláštní a těžko popsatelný pocit jako tato kniha - ale pak mi to došlo - G. G. Márquez.

« Předchozí názory Dalších 10 názorů »
Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek