Názory našich čtenářů

Kniha Grónské mýty a pověsti - obálkaGrónské mýty a pověsti
Rasmussen Knud
*****
jo jo
ChiwAUwa_156, 19.12.2017

jo jo

Kniha Noví lidé - obálkaNoví lidé
Rasmussen Knud
*****
super
ChiwAUwa_156, 19.12.2017

super

Kniha Mycelium III : Pád do temnot - obálkaMycelium III : Pád do temnot
Kadlečková Vilma
***
Já nevím. Po přečtení prvních dvou knih jsem vždy ...
Vlkodlak, 27.11.2017

Já nevím. Po přečtení prvních dvou knih jsem vždy okamžitě koupil další. Teď po té třetí už několik týdnů váhám a nevím, jestli koupím čtvrtou. Je to takové rozporuplné. Příběh a světy jsou extrémně zajímavé. Moc rád bych věděl, jak to celé dopadne. Na druhou stranu psychologie postav je slabá a ke konci 3. dílu mne to už iritovalo. Je to samá nenávist, hrůza, nedůvěra, nerozhodnost. Přijde mi, že s tak třetinovou délkou textu by to bylo o řád skvělejší. Ta kniha vás fakt vtáhne. Ale takhle zpětně mi je trochu líto toho času. Nic hlubšího tím nezískáte. Žádná velká životní moudra. Kdyby se třeba Vilma spojila s Fjodorem D., mohli by spolu napsat nejlepší beletrii na světě.

Kniha Zvol si vlastní životopis - obálkaZvol si vlastní životopis
Harris Neil Patrick
*****
Fantastická knížka! Je plná humoru a je psaná ...
Veselíková Petra, 19.11.2017

Fantastická knížka! Je plná humoru a je psaná originálním způsobem, jakoby člověk byl N P Harrisem. Styl a lehkost trochu brzdí ne zcela vyvedený překlad. Text je velice zajímavý. Vřele doporučuji všem!

Kniha Řeky Londýna - obálkaŘeky Londýna
Aaronovitch Ben
*****
Fantastická knížka. Čte se velice rychle a bez ...
Veselíková Petra, 19.11.2017

Fantastická knížka. Čte se velice rychle a bez jakýchkoliv problémů. Příběh je akční a vtipně napsaný. Vřele doporučuji.

Kniha Suchý konce a jiné pocity - obálkaSuchý konce a jiné pocity
Sobotová Lenka
*****
Když pominu nádhernou češtinu a hru se slovy, ...
Renata, 14.11.2017

Když pominu nádhernou češtinu a hru se slovy, která dělá každou povídku čtivou, nejvíce mne okouzlily emoce, pocity, drobnosti i zásadní životní okamžiky, které v povídkách autorka popisuje. Mnohé jsou zapomenutelné a zasunutelné, ale díky autorce si je vybavíte třeba znovu, třeba nějaké z dětství… nebo uvidíte svůj život očima někoho jiného. A něco si uvědomíte. Pestré povídky, široká plejáda radosti, směšnosti, naděje i konečnosti.

Kniha Náhle sami - obálkaNáhle sami
Autissierová Isabelle
*****
Čte se to všechno jedním dechem. Je vám zima, ...
Renata, 14.11.2017

Čte se to všechno jedním dechem. Je vám zima, cítíte nepohodlí, úzkost a strach, který cítí Louisa i Ludovic. Skvěle propracované charaktery obou postav vás pustí do svého uvažování, do tajných koutů, kde lze vyslovit i to, co se vyslovit nesluší. Ludovica budeme vidět vnějšíma Louisinýma očima, ovšem Louisu si můžete vychutnat do každého detailu. Soucítila jsem s ní. Když byla naštvaná, když byla krutá, když se rozhodovala pouze v rámci boje o přežití. Soucítila jsem s její lítostí, slzami a i když ji ke konci příběhu může povrchní čtenář hodnotit různě, myslím si, že hloubky, do kterých autorka šla, dají každému velkou šanci jí porozumět.

Kniha Bydlim v Nuslích - obálkaBydlim v Nuslích
Šafránková Daniela
*****
netradičně a zajímavě psaná kniha se třemi ...
Dita S, 14.11.2017

netradičně a zajímavě psaná kniha se třemi dějovými liniemi je velmi příjemné čtení s vtipným a překvapivým rozuzlením . dala bych i více hvězdiček než jen pět.

Kniha Vzpomínej na mě zítra při bitvě - obálkaVzpomínej na mě zítra při bitvě
Marías Javier
*****
Maňana en batalla piensa en mí ... půvab textu s ...
HannyC, 02.11.2017

Maňana en batalla piensa en mí ... půvab textu s překladem ztratil své magické kouzlo ... originálu překlad ubral na erbenovské zvukomalebnosti španělských souvětí ... nicméně obsahově opět dokonalý Marías ... rozhodně nejlepší román autora ... jasně vymezující osobu vypravěče "samce" ... a jeho vztah k okolí ... už od prvních stránek jsem cítila vůči "hrdinovi" silnou averzi ... copak by někdy nějaká žena nechala doma samotné tříleté dítě? ... navíc s mrtvou maminkou/ženou v zamčeném bytě? ... a nepomohlo ani jeho žensky "rozostřené" vnímání svého okolí ... a ex-manželky ... ani román ... ani studie osobnosti ... prostě opět lyrika s epikou v jednom zapleteném klubíčku ... akademický román akademického autora ... vyjímečný svým dějem ... vyjímečný svým textem ... vyjímečný svou lyrikou ...

Kniha Zlodějka knih - obálkaZlodějka knih
Zusak Markus
*****
Knížka o sympatické zlodějce, kterou prostě musíte ...
HannyC, 02.11.2017

Knížka o sympatické zlodějce, kterou prostě musíte milovat (knížku i zlodějku) :) ... i samotná paní Smrt je oběma unesena ... vypráví o nich s nepochopitelnou láskou a přátelským zaujetím ... což byste od paní Smrti asi nečekali ... příběh o životě ... který však není "šablonovým" vyprávěním o Německu, Židech a konci války ... je to krásný, smutný dětský příběh o hladu ... o hladu po všem ... tak jak to v mládí bývá ... a ano ... přiznávám, i já jsem si na konci knihy pobrečela ... ale krásně, smutně a dětsky :)

« Předchozí názory Dalších 10 názorů »
Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek