Recenze v médiích

Kniha Od hlouposti k šílenství - obálkaOd hlouposti k šílenství
Zprávy o tekuté společnosti
Eco Umberto
Eco, Umberto: Od hlouposti k šílenství
iLiteratura, Jarmila Flaková, 02.08.2017

Ecovy malé výpravy časem, které kdysi pravidelně vycházely v časopise LʼEspresso, v rubrice pojmenované Poznámky na krabičkách od sirek. Výběr je autorův.

Kniha Andělské drápky - obálkaAndělské drápky
Jodorowsky Alejandro
Jodorowsky, Alejandro; Moebius: Andělské drápky
iLiteratura, Pavel Mandys, 29.07.2017

Spolupráce kreslíře Moebia a scenáristy Jodorowského dala komiksu jedno dnes už klasické dílo: fantaskní, ba halucinogenní sci-fi Incal. Další dílo obou autorů nabízí velkoformátovou surreálně bizarní erotiku.

Kniha Zemřít na jaře - obálkaZemřít na jaře
Rothmann Ralf
Rothmann, Ralf: Zemřít na jaře
iLiteratura, Marie Voslářová, 28.07.2017

„Žádná válka nikdy doopravdy nekončí,“ tvrdí německý spisovatel Ralf Rothmann. Svým románem upozorňuje na traumata, která způsobila druhá světová válka nejen jejím pamětníkům, ale i následujícím generacím.

Kniha Marie a Magdalény - obálkaMarie a Magdalény
Horňáková-Civade Lenka
Horňáková-Civade, Lenka: Marie a Magdalény
iLiteratura, Magdaléna Rejžková, 24.07.2017

Marie, Magdaléna, Libuše, Eva – ženy v hlavní roli. Česká spisovatelka žijící ve francouzské Provence ve své nové knize popisuje osudy čtyř generací žen bez mužů a otců, „parchantů po přeslici“, na moravském venkově od konce druhé světové války po normalizaci. Příběh původně napsaný ve francouzštině pro české vydání přeložila sama autorka. Kniha osloví francouzské i české čtenáře, každého ale možná z jiného důvodu.

Kniha Kafkův pavilon - obálkaKafkův pavilon
Samuelsson Tony
Samuelsson, Tony: Kafkův pavilon
iLiteratura, Jitka Jindřišková, 21.07.2017

Druhou světovou válku vyhrálo nacistické Německo a věznění spisovatelé se musí rozhodnout, zda touží po propuštění natolik, aby tvořili v souladu s novým režimem. Román Kafkův pavilon vyniká zejména skvělým vykreslením postav a zdařile zpracovává nadčasové téma totalitní společnosti a odpovědnosti jednotlivce.

Kniha Prak - obálkaPrak
Vrba Michal
Vrba, Michal: Prak
iLiteratura, Jan M. Heller, 19.07.2017

Loňský prozaický téměř debutant Michal Vrba nazval svůj první román Prak podle předmětu, který v jeho výstavbě zaujímá ústřední postavení. Neplatí to však jen pro tento prak: zdá se, že má tento autor v oblibě koncentrické budování děje – či spíše dějů – kolem věcí a míst. Zvláštního významu v románu nabývá také jedna chata na Vysočině a dva staré popsané sešity.

Kniha Rozvědčík - obálkaRozvědčík
grafická novela podle skutečné události z dob studené války
Morice Marta
Morice, Marta: Rozvědčík
iLiteratura, Pavel Mandys, 15.07.2017

Komiksová biografie českého zpravodajce a diplomata sleduje velké i malé dějiny druhé poloviny dvacátého století. Vypráví o málo známém pozadí jedné vrcholné sovětsko-americké schůzky a o roli české rozvědky v jejím naplánování.

Kniha Něžná píseň - obálkaNěžná píseň
Slimani Leila
Slimani, Leïla: Něžná píseň
iLiteratura, Sára Töröková, 14.07.2017

Myriam se touží vrátit do práce, a tak s manželem pro své dvě děti najmou chůvu. Ta si je všechny okamžitě získá svými schopnostmi výborné kuchařky, pečlivé uklízečky a oddané hlídačky dětí. Chůva Louise si však v domácnosti Masséových rychle získá až příliš pevné místo. Vztahy se proplétají, tajemná žena vzbuzuje víc a víc otázek, vtírají se i obavy. Jednoho dne budou rodiče hořce litovat, že své potomky této ženě svěřili.

Kniha Láska v době globálních klimatických změn - obálkaLáska v době globálních klimatických změn
Pánek Josef
ČESKÁ PRÓZA V DOBĚ GLOBÁLNÍCH ZMĚN
A2, Karel Kouba, 29.06.2017

Novela Josefa Pánka Láska v době globálních klimatických změn působí jako zjevení. Je to současné literární dílo, které se svérázným plynutím řeči snaží formulovat vykořeněnost dnešního člověka a z perspektivy světoobčana tematizovat omezenost rasismu a xenofobie.

Kniha Červená královna - obálkaČervená královna
Sexualita a vývoj lidské přirozenosti
Ridley Matt
Ridley, Matt: Červená královna
iLiteratura, Pavel Pecháček, 26.06.2017

Již potřetí u nás vychází kniha britského autora, která se snaží odhalit evoluční kořeny naší sexuality a přirozenosti vůbec. Skýtá úžasný pohled do fungování přírody a seznamuje čtenáře i s obecnými zákonitostmi, které umožňují evoluci jako takovou.

« Předchozí recenze Dalších 10 recenzí »
Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek